2021 09 29 - 2021 10 14
15:00


M. K. Čiurlionio namai Vilniuje, bendradarbiaudami su Vilniaus miesto savivaldybe, vaikų dienos centrais ir nevyriausybine organizacija „Gelbėkit vaikus“ bei ruošdamiesi Vilniaus 700 metų jubiliejui, rengia meninį-edukacinį projektą „Susitikimai su Čiurlioniu“. Tęstinis projektas kviečia Vilniaus mieste esančius vaikų dienos centrus dalyvauti meninėse edukacinėse veiklose M. K. Čiurlionio namuose! Numatomi devyni projekto renginiai.

 

M. K. Čiurlionio namų projekto „Susitikimai su Čiurlioniu“ renginiai organizuojami kartu su Vilniaus etninės kultūros centru, ir VšĮ „Stalo teatras“. Projektą sudarys trijų renginių ciklas, susipažindinantis su Čiurlionio kūryboje vyravusiomis meninėmis raiškomis: muzika, daile, literatūra ir teatru. Edukacinės patirtys kvies renginių dalyvius pajusti kūrybinį impulsą ir patiems vaikams edukacinėse veiklose tapti kūrėjais.

 

RENGINIŲ KALENDORIUS:

„Lietuviais norime mes būti“  

09 29   15.00  Registracijos forma – BAIGTA.
09 29   17.00  Registracijos forma – BAIGTA.
09 30   17.00  Registracijos forma – BAIGTA.

Renginio trukmė – 70 min.

Renginio metu kviesime kartu pasiklausyti ir pasimokyti Čiurlionio kūrybos pamatus tvėrusių – lietuvių liaudies muzikos lobynuose esančių – dainų ir žaidimų, skirtų vaikams ir šeimoms. Dainų ir žaidimų mokys Vilniaus etninio kultūros centro kultūrinių veiklų koordinatorės ir organizatorės Marytė Liugienė ir Vilma Žukauskienė.

Lietuvių liaudies žaidimai ir rateliai turi slaptą jėgą. Jie padeda kaupti patirtį, lavina atmintį, vaizduotę, ugdo valią, moko bendrauti, laikytis taisyklių, įveikti įvairias netikėtas kliūtis. Žaidimų metu išmoksite daug įdomių ir naudingų dalykų, kurių galėsite pamokyti ir savo draugus.

Po renginio vyks edukacinės dirbtuvėlės – šiaudinių žaisliukų kūrimas. Šiaudinio žaisliuko nepadarysi paskubomis – jis yra skubotumo, išsiblaškymo, nekantrumo, nenuoseklumo priešingybė.

 

„Šiandien karaliai mums pasakas seka“

10 07   15.00  Registracijos forma – BAIGTA.
10 07   17.00  Registracijos forma – BAIGTA.
10 08   17.00  Registracijos forma – BAIGTA.

Renginio trukmė – 70 min.

Poetinių pasakų knygos „Šiandien karaliai mums pasakas seka“ autoriai renginio metu skaitys poetines pasakas, kurios išlaisvins klausytojų mintis ir leis paišdykauti kartu su vasaros lietumi bei tyloje išgirsti, ką tyliai šnabžda karaliai. M. K. Čiurlionio sesers Jadvygos prisiminimais parengti pasakojimai pakvies pasivaikščioti Druskininkų siauromis gatvelėmis ir pasiklausyti nuotaikingų istorijų iš Kastuko vaikystės.

Pasakas skaitys bei istorijas pasakos knygos autoriai Milda Pleitaitė ir Kazimieras Momkus. Atgijusių (animuotų) M. K. Čiurlionio paveikslų vaizdus lydės kompozitoriaus sukurta muzika, atliekama Mildos Pleitaitės (smuikas) ir Viktorijos Brazaitės (fortepijonas).

Meninės dirbtuvės kvies nupaišyti savo pasaką ir patiems pabūti dailininkais.

 

„Jūratė ir Kastytis“

10 13   15.00  Registracijos forma – BAIGTA.
10 13   17.00  Registracijos forma – BAIGTA.
10 14   17.00  Registracijos forma – BAIGTA.

Renginio trukmė – 70 min.

Renginio metu kviesime pasiklausyti teatre atgimusios legendos „Jūratė ir Kastytis“, kurios veiksmas vyks tikrame vandenyje. Maironio baladė „Jūratė ir Kastytis“ – akvariume! Legenda pasakojama pasitelkiant įvairius smulkius objektus, vaikų kambaryje iš kampų surankiotus žaisliukus, močiutės gintarinius karolius, prie jūros rastus medžio gabalėlius ir, be abejo, vandenį.

Edukaciniame užsiėmime po  spektaklio – laivų, plūdurų, vandens gyvūnų, undinių gamyba ir vaidyba su jais. 

„Stalo teatras“, jau beveik 17 metų, kurstydamas savo žiūrovų kūrybiškumą ir fantaziją, vykdo solo spektaklių, šiuolaikiškai tariant „storytelling“ pasirodymų, pasitelkiant įvairius objektus, programą. Šie mini spektakliai jaukioje atmosferoje suartina nedrąsius teatro lankytojus, pratina prie teatro salių tamsos ir netikėtų stebuklų. 

Spektaklio scenografė, atlikėja – Saulė Degutytė.

 

Projektas „Susitikimai su Čiurlioniu“ yra www.700vilnius.lt programos dalis. Visi renginiai nemokami.

Projekto koordinatorė Milda Pleitaitė.

Atkreipiame dėmesį, kad vietų kiekis ribotas, todėl kviečiame registruotis iš anksto. Dėl papildomos informacijos galima kreiptis el. paštu mkc.namai@gmail.com