2023 09 13 - 2023 11 09
visą dieną


#SusitikimaiSuCiurlioniu

Jau trečius metus M. K. Čiurlionio namai Vilniuje rengia meninį-edukacinį projektą „Susitikimai su Čiurlioniu“. Projektas vykdomas bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybe, Vilniaus miesto vaikų dienos centrais, nevyriausybine organizacija „Gelbėkit vaikus“ bei VŠĮ „Gravitas Schola“.

Švenčiant Vilniaus miesto 700-ąsias metines, projektas „Pasakos Vilniui“ kvies Vilniaus mieste esančius vaikų dienos centrų lankytojus ir Lietuvoje apsigyvenusias ukrainiečių šeimas bei jau čia besimokančius moksleivius dalyvauti meninėse-edukacinėse veiklose autentiškoje M. K. Čiurlionio namų aplinkoje.

M. K. Čiurlionio namams įgyvendinant projektą talkins etnokultūrologės Justė Šalengienė ir Vera Venckūnaitė-Čepulienė, VšĮ „Stalo teatras“ bei M. K. Čiurlionio namų Vilniuje atstovai. Numatomi devyni renginiai. Privaloma išankstinė registracija.

Projekto tikslas – suteikti galimybę socialinės atskirties zonoje gyvenantiems, nuo karo bėgusiems ir didesnio visuomenės dėmesio reikalaujantiems vaikams ir jaunimui bei jų šeimos nariams aktyviai dalyvauti kultūriniame Vilniaus miesto gyvenime, per įvairias menines raiškas – teatrą, etnografinę kultūrą, muziką, dailę – patirti vidinį aukštosios kultūros patirties poreikį, artimiau pažinti Vilniaus miesto tema kalbančias skirtingas meno raiškas ir įsitraukti į edukacines veiklas, leidžiančias ugdyti gebėjimą analizuoti, pažinti ir atpažinti, patiems dalyviams tapti proceso kūrėjais. Apsilankymas Vilniaus senamiestyje esančiuose M. K. Čiurlionio namuose renginių dalyviams  bus žingsnis Vilniaus istorinių vietų pažinimo link, skatinantis tolimesnį norą pažinti miestą ir tapti kultūros lauko pažinimo dalyviais.

I. Meninė-edukacinė programa „Miesto pilies pasakos“:

Renginio datos:
09.13 16:00
09.14 15:00
09.14 17:00

REGISTRACIJA BAIGTA.

Programą atliks knygos „Šiandien karaliai mums pasakas seka“ autorė Milda Pleitaitė bei jaunosios kartos pianistas Adomas Pleita.

Ar visose pilyse gyvena raštininkai, kuriems įvairias istorijas pasakoja ten apsilankę dangaus keliauninkai debesys? Tik toje, kurioje bus galima apsilankyti atvykus į renginį. Čia bus pasakojamos istorijos iš M. K. Čiurlionio vaikystės, gyvenimo Vilniuje laikotarpio ir skaitomos pasakos pagal M. K. Čiurlionio paveikslus.

Skambės M. K. Čiurlionio muzika, o edukacinėse dirbtuvėse dalyviai turės galimybę teptukų ir dažų pagalba pasveikinti Vilnių, sukurdami čiurlioniškais motyvais puoštą atvirlaiškį. 

II. Etninės muzikos dirbtuvės „Dainos Vilniaus miestui“:

Renginio datos:
10.11 16:00
10.12 15:00
10.12 17:00

REGISTRACIJA BAIGTA.

Tradicinė muzika – ne tik muzikos žanras, bet visa kultūra, verta pažinimo. Renginio metu dalyviai bus pakviesti keliauti į tradicinės muzikos pasaulį ir pažinti jos kontekstus: nuo apeiginių iki lyrinių dainų, nuo skudučių ir kanklių iki armonikos.

Etnomuzikologės Justė Šalengienė ir Vera Venckūnaitė-Čepulienė ne tik apžvelgs visą lietuvių etninės muzikos paletę, bet ir pakvies kartu dainuoti, muzikuoti, o gal net ir pašokti. Atskiras dėmesys bus skiriamas dainoms, kuriose minimas Vilniaus miestas – jis dainose atsiskleidžia kaip karinis, prekybos, o kartais ir meilės lūkesčių kupinas valstybės centras.

III. Spektaklis „Sekretai iš būtųjų laikų“:

Renginio datos:
11.08 16:00
11.09 14:00
11.09 17:00

REGISTRACIJA BAIGTA.

Šis spektaklis atskleis Lietuvos ir Vilniaus miesto istorijos asmenybes ir epizodus: karalių Mindaugą, Žalgirio mūšį, Barborą Radvilaitę ir Šv. Kazimierą. Spektaklio metu vaikai sužinos, ar karaliui Mindaugui nešlapia buvo sėdėti soste, kur stovėjo Barboros Radvilaitės namai ir kur pasirodė jos dvasia nuliūdusiam Žygimantui Augustui.

Spektaklyje „Sekretai iš būtųjų laikų“ vaikai patirs savo krašto, o kartu ir dailės istoriją. Pasak Saulės Degutytės, „enciklopedinis ir „sausas“ istorijos datų pateikimas yra nepatrauklus. Svarbios ir kasdienės, mūsų akimis žvelgiant, egzotiškos praėjusio laiko žmonių buities gyvenimo detalės“.

Po spektaklio vyks meninės dirbtuvės spektaklio tema.

 

Dėl papildomos informacijos galima kreiptis į projekto koordinatorę Mildą Pleitaitę el. paštu m.pleitaite@gmail.com ar mob. tel. +370 610 60 147.