#ČNaujienlaiškis

Mieli Čiurlionio namų bičiuliai,

šį vakarą, lapkričio 11 d., 19 val. vyks trečiasis kino vakaras su režisieriumi Audriumi Stoniu. Jo metu bus žvelgiama į paslaptingą menininko pasaulį, kuriame iš skausmingo savęs nugalėjimo, geležinės valios ir nesuvokiamo pasišventimo gimsta neįtikėtino lengvumo kūriniai, maitinantys mūsų sielas.

PlačiauČIA

Susitikimas nemokamas, be išankstinės registracijos. Įėjimas iš kiemo pusės. Durys atidaromos 18.30 val. Būtinas Galimybių pasas

Pianistas Peteris Laulas. Foto: K. Pleita

Rugsėjį M. K. Čiurlionio namai Vilniuje kartu su partneriais „Tytuvėnų festivaliu“ ir Lietuvos nacionaline filharmonija kvietė M. K. Čiurlionio gimtadienio dieną švęsti su pasaulinį pripažinimą pelniusiu pianistu, fortepijono žvaigžde Peteriu Laulu (Estija, Rusija). Didžiosiose pasaulio scenose aktyviai koncertuojantis pianistas šia ypatinga proga, rugsėjo 22 dieną, Filharmonijos Didžiojoje salėje atliko Aleksandro Skriabino ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio metinėms skirtą programą „Poema Čiurlioniui ir Skriabinui“, kurioje skambėjo abiejų dvidešimto amžiaus pradžios genijų noktiurnai, preliudai bei sonatinio žanro kūriniai.

Šiandien kviečiame prisiminti ar naujai išgirsti vykusio koncerto įrašą, patalpintą M. K. Čiurlionio namų „YouTube“ kanale.

Malonios perklausos – ČIA

Lapkričio 29 d., pirmadienį, 18 val. Valdovų rūmuose pirmą kartą viešės ir koncertinę programą „Dialogai su Čiurlioniu“ atliks vienas geriausių jaunos kartos pianistų Dmitry Mayboroda (Vokietija – Rusija).

Bilietai platinami – ČIA

Facebook

Šis koncertas – tai projekto „Čiurlionio dialogai“ dalis, kuriame tarptautinį pripažinimą pelnę pianistai iš įvairiausių pasaulio šalių atlieka koncertines programas, M. K. Čiurlionio muziką gretindami su jų pasirinktų kompozitorių kūriniais, taip tveriant kūrybinį dialogą tarp Čiurlionio ir jo epochos menininkų.

KITOS NAUJIENOS

Primename ir kviečiame iš arčiau pažvelgti į dailininkės Ariadnos Čiurlionytės akvareles iki lapkričio 30 dienos. Šia paroda tęsiamas projektas „Čiurlionio gentis šiandien” (#ČiurlionioGentis), kuriuo siekiama supažindinti su po pasaulį – nuo Užupio iki Melburno – pasklidusiomis Čiurlionių giminėmis.

M. K. Čiurlionio namuose ekspozicijų ir parodų lankymas galimas be Galimybių paso. Dėvėti kaukę privaloma.

⦿ ⦿ ⦿

Kur slypi riba tarp interpretacijos ir visiškai naujo objekto? 

Kviečiame pasiklausyti LRT radijo laidoje „Garso ekspedicija“ vykusio pokalbio įrašo apie čiurlioniškus įkvėpimus, originalaus teksto transformacijas ir bičiulystę. 

Įrašo klausykite – ČIA.

 

Mūsų veiklą taip pat galite sekti / Connect with us:

Facebook | Instragram | Youtube 

 

Kiti susiję straipsniai:

ČNaujienlaiškis | kinas, muzika, dailė – tai kaip antroji oda

ČNaujienlaiškis | Rudens sezonas M. K. Čiurlionio namuose

ČNaujienlaiškis | Nauji horizontai