#ČNaujienlaiškis

Mieli Čiurlionio namų bičiuliai,

KINAS

M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje tęsiamas susitikimų ciklas kviečiantis kino mylėtojus į pasaulio kino vakarus su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, režisieriumi Audriumi Stoniu.

„Kino vakarų metu mes praversime tik nedidelį plyšį į tą, kartais nematomą, dažnai neatrastą arba užmirštą kino lobyną. Kalbu ne apie dešimtmečiais nutolusią kino istoriją, bet ir naujausius filmus, kuriems prasibrauti iki mūsų sutrukdo paradoksali priežastis – jų gelmė, įdomesnė forma, nevienaplanis turinys – tai, kas daugeliui komercinio kino rodytojų kelia alergiją, neįveikiamą siaubą ir baimę. Po filmų galėsime juos aptarti, pasikalbėti.“  – A. Stonys

Pirmojo vakaro seanso metu buvo pristatyti du nepaprastai stiprūs filmai „Laikas eina per miestą“ (rež. A. Grikevičius, 1966) ir „Tishe“ (rež. V. Kosakovskis 2003). Antrojo vakaro (spalio 28 d.) dokumentinis filmas „NEKLYSTAMAS PASIRINKIMAS“ (Unmistaken Child, 2008, rež. Nati Baratz, Izraelis) skatins naujai permąstyti savo santykį su pasauliu.

Filmo trukmė – 1val. 42min.

Plačiau – ČIA.

Susitikimų ciklas „Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu Čiurlionio namuose Vilniuje“ vyksta ketvirtadieniais 19 val. du kartus per mėnesį. Planuojamų susitikimų datos*:

  • Lapkričio 11 d. 19 val.
  • Lapkričio 25 d. 19 val.
  • Gruodžio 9 d. 19 val.

*Dėl nenumatytų aplinkybių susitikimų datos gali keistis.

Susitikimai nemokami. Be išankstinės registracijos (gyva eilė). Durys atidaromos: 18.30 val. Renginyje būtinas Galimybių pasas

 

PARODA

M. K. Čiurlionio namuose antradienį, spalio 19 d., atidaryta personalinė dailininkės A. Čiurlionytės akvarelių paroda – penktoji. Autorė labiau linkusi dalyvauti grupinėse, tarptautinėse parodose, pleneruose:

„Darbų daug, bet parengti ekspoziciją sudėtinga, nes ne viską gali sukabinti vienoje erdvėje, reikia sugalvoti koncepciją. Šį kartą tikslas buvo tiesiog parodyti įvairaus laikotarpio darbus, kad jie vienas su kitu „nekonfliktuotų“, atsiskleistų bendra visuma“, – pasakoja A. Čiurlionytė

Kviečiame iš arčiau pažvelgti į kūrėjos akvareles iki lapkričio 30 dienos, apsilankant Čiurlionio namuose Vilniuje bei pažinti dailininkės kūrybos kelio fragmentus užfiksuotus Delfi.lt straipsnyje – ČIA.

„Lyg taip ir turi būti – karta iš kartos, visi būtinai mokosi muzikos, dailės, tai kaip antroji oda <...> Kitaip net ir nepagalvotum – tiesiog reikia.“ – dailininkė Ariadna Čiurlionytė

Malonios pažinties!

Šia paroda tęsiamas projektas „Čiurlionio gentis šiandien” (#ČiurlionioGentis), kuriuo siekiama supažindinti su po pasaulį – nuo Užupio iki Melburno – pasklidusiomis Čiurlionių giminėmis.

M. K. Čiurlionio namuose ekspozicijų ir parodų lankymas galimas be Galimybių paso. Dėvėti kaukę – privaloma.

 

KONCERTAI

Lapkričio 9 d., antradienį, 18 val. M. K. Čiurlionio namų fortepijono salėje vyks ilgai laukto projekto „Čiurlionio dialogai“ svečio, kompozitoriaus ir pianisto iš Izraelio Urio Brenerio rečitalis „Skambantys Čiurlionio paveikslai“. Susitikimo metu kompozitorius taip pat pasidalins mintimis apie savo įspūdžius pirmą kartą išvydus Čiurlionio tapybos darbus.

Dėl suprantamų aplinkybių, praėjusiais metais planuotas Urio Brenerio koncertas vyko nuotoliniu būdu, t.y. kompozitoriui bendraujant su klausytojais iš ekrano, o jo kūrinius atliekant žinomiems lietuvių muzikantams.

Šį kartą džiaugiamės turėdami galimybę jus pakviesti gyvai susitikti su šiuo įstabiu kūrėju, kuris pirmą kartą Lietuvoje atliks savo kūrinius įkvėptus M. K. Čiurlionio tapybos darbų, apsilankymo M. K. Čiurlionio muziejuje.

Daugiau informacijos jau netrukus. Sekite naujienas mūsų svetainėje ar socialinėse medijose.

 

Lapkričio 29 d., pirmadienį, 18 val. Valdovų rūmuose pirmą kartą Lietuvoje viešės ir koncertinę programą „Dialogai su Čiurlioniu“ atliks vienas geriausių jaunos kartos pianistų Dmitry Mayboroda (Vokietija – Rusija).

Bilietai platinami – ČIA

Čiurlionis, nors ir buvo Rachmaninovo, Medtnerio amžininku, jų niekada nesutiko – Čiurlionio lankymosi Peterburge laikais, abu šie kompozitoriai ir pianistai gyveno Maskvoje. Koncerto programoje M.K. Čiurlionio kūrinius įrėmins 1918 metais sukurta poetiškoji nostalgija dvelkianti N. Medtnerio „Sonata – prisiminimas“ Op. 38 Nr. 1 ir 1913 metais S. Rachmaninovo sukurta dramatiško polėkio kupina antroji sonata fortepijonui b-moll Op. 36. Taip klausytojai galės tapti kūrybinio dialogo tarp trijų dvidešimtojo amžiaus pradžios kompozitorių ir pianistų liudininkais.

Šis koncertas – tai projekto „Čiurlionio dialogai“ dalis, kuriame tarptautinį pripažinimą pelnę pianistai iš įvairiausių pasaulio šalių atlieka koncertines programas kuriose M. K. Čiurlionio muzika gretinama su jų pasirinktų kompozitorių kūriniais, taip tveriant kūrybinį dialogą tarp Čiurlionio ir jo epochos menininkų.

 

KITOS NAUJIENOS

Įėjimas iš kiemo pusės

Informuojame, kad įėjimas iš gatvės pusės uždarytas, nuo šiol pasitiksime Jus ateinant pro kiemo duris.

 

Ilgasis savaitgalis

Primename, kad M. K. Čiurlionio namai nedirba valstybinių švenčių dienomis, todėl lapkričio 1-2 dienomis nedirbsime.

 

Nors trečiadienio tradicija tapę #Čiurlionioetiudai baigėsi, Čiurlionio kūrybos pažinimas tęsiamas!

Kviečiame pasiklausyti #LRT radijo eteryje skambėjusio pokalbio įrašą, kuriame laidos „Mūza ant peties“ vedėja Gerūta Griniūtė kalbina pianistą Roką Zubovą. Pokalbio centre M. K. Čiurlionio ir Claude Debussy kūrybos paralelės, jūros tematika.

„Man, aišku, visada kyla noras, kad istorija būtų pasikreipusi kitaip ir 1908 metais šalia Debussy „Jūros“ Paryžiuje būtų skambėjusi ir Čiurlionio „Jūra“. Ir tada labai įdomu, kaip tų didžiųjų kompozitorių, skirtingais keliais einančių, bet abiejų į jūrą žiūrinčių, du kūriniai būtų atrodę paraleliškai“, – svarsto pianistas prof. Rokas Zubovas.

Malonios perklausos ir naujų muzikinių įspūdžių!

 

#ČNaujienlaiškis apie Čiurlionio namų veiklą: idėjos, projektai, iniciatyvos ir kt. Prenumeruok ir visos svarbiausios #ČNaujienos bus pas tave! Prenumeratos formos nuoroda: ČNaujienlaiškis

 

Mūsų veiklą taip pat galite sekti / Connect with us:

Facebook | Instragram | Youtube 

 

Kiti susiję straipsniai:

ČNaujienlaiškis | Rudens sezonas M. K. Čiurlionio namuose

ČNaujienlaiškis | Nauji horizontai

ČNaujienlaiškis | Mįsles keičia šventinis jaudulys – M. K. Čiurlionio gimtadienis