Mįslinga vieta su keistais kūriniais, kas? Namuose kita oda, kas? Kita oda, kokia ji? Sunku pasakyti, reikia pamatyti – taip praėjusią savaitę įvairiuose Lietuvos naujienų portaluose buvo rašoma bei kalbama apie Čiurlionio namus ir specialų Vilniaus galerijų savaitgalio projektą-parodą „Kita oda“, pirmą kartą atradusią vietą Čiurlionio namuose.

Specialus Vilniaus galerijų savaitgalio projektas-paroda „Kita oda“ yra tarsi 7 kelio filmo scenarijai, kurių autoriai savo herojus patalpina skirtinguose laiko atkarpose – nuo mitinių iki šių laikų. Nors galerijų savaitgalis jau baigėsi, susipažinti su parodos „Kita oda“ eksponatais bei įminti parodos mįsles, rasti savo atsakymą, galite iki spalio 3 dienos. O jei nepavyksta atvykti gyvai siūlome užsukti į Čiurlionio namų interneto svetainės galeriją, kur rasite fotografų K. Pleitos ir K. Mačiūno akimis užfiksuotus parodos momentus.

 

 

Mįsles keičia šventinis jaudulys – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimtadienis, jau šį trečiadienį, rugsėjo 22 dieną! Šią dieną Čiurlionio namuose paminėsime žaismingu, interaktyviu renginiu-protmūšiu „Pažink Čiurlionį“.

M. K. Čiurlionio gimtadienio proga pakvietėme Vilniaus mokyklų 9-10 klasių mokinius paįvairinti ir įprasminti ugdymo procesą, pakeliauti M. K. Čiurlionio takais Vilniuje pasitelkus Čiurlionio namų mobiliąją programėlę „M. K. Čiurlionio Vilnius“ ir visa tai, ką pavyko atrasti, išmokti, apibendrinti protmūšio metu – pasitikrinti savo žinias apie Čiurlionį.

Koks gi gimtadienis be dovanų? Visi protmūšio dalyviai bus apdovanoti specialiais projekto „M. K. Čiurlionio kelias“ išleistais atminimo prizais – riboto leidimo Čiurlionio atvirlaiškiais. O geriausiai pasirodžiusios komandos nariai laimės M. K. Čiurlionio namų partnerio „Okta studio“ sukurto virtualios realybės filmo „Angelų takais“ peržiūras bei savo klasės draugams – nemokamą koncertą-edukaciją M. K. Čiurlionio namuose.

Galbūt jūsų mokykla negavo šio pakvietimo? Dar yra laiko užsiregistruoti savo mokyklos komandą. Kaip tai padaryti, daugiau informacijos – ČIA.

Pamankštinę protą bei prisiminę įspūdingiausias Čiurlionio gyvenimo detales Vilniuje, vakarą užbaigsime švęsdami genijaus gimtadienį su fortepijono žvaigžde Peteriu Laulu Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje. Didžiosiose pasaulio scenose aktyviai koncertuojantis pianistas šia ypatinga proga pristatys specialiai šiam koncertui paruoštą programą „Poema Čiurlioniui ir Skriabinui“, kurioje skambės abiejų dvidešimto amžiaus pradžios genijų noktiurnai, preliudai bei sonatinio žanro kūriniai.

Kviečiame Jus tapti šio gimtadienio dalimi. Kartu ištarti – Konstantinai, su gimtadieniu! Bilietus į koncertą galima įsigyti Filharmonijos interneto svetainėjeČIA.

 

KITOS NAUJIENOS:

K. Pleitos foto

Paroda Beribė vieta | Kultūros naktis

Rugsėjo 24 d. 18.00-00.00

M. K. Čiurlionio namų rūsyje vienai nakčiai atveriama paroda, kurioje eksponuojami menininkų Kęstučio Pleitos, Miglės Markulytės ir Gertrūdos Danisevičiūtės fotografijos darbai. Beribėje vietoje atsiskleidžia trapūs, tačiau kartu ir itin aštrūs žvilgsniai į žmogaus kūną, jį supančias erdves bei aplinkinį pasaulį, kuris atsiskleidžia daugialypių perspektyvų sankirtoje.

Daugiau informacijos – ČIA.

 

Pristatome M. K. Čiurlionio namų projektą „Susitikimai su Čiurlioniu“

M. K. Čiurlionio namai Vilniuje, bendradarbiaudami su Vilniaus miesto savivaldybe, vaikų dienos centrais ir nevyriausybine organizacija „Gelbėkit vaikus“ bei ruošdamiesi Vilniaus 700 metų jubiliejui, rengia meninį-edukacinį projektą „Susitikimai su Čiurlioniu“. Tęstinis projektas kviečia Vilniaus mieste esančius vaikų dienos centrus dalyvauti meninėse edukacinėse veiklose M. K. Čiurlionio namuose!

Numatomi devyni projekto renginiai, plačiau – ČIA.

 

Kelionė su Čiurlionio muzika jau artėja link pabaigos – liko tik keli epizodai!

Naujausiame epizode pristatomi Čiurlionio muzikiniai kūriniai, kuriuos vienija netikėtai Čiurlionio kūrybos laboratorijoje įsitvirtinusi C-dur tonacija – pats šviesiausias, balčiausias iš visų muzikinių garsaeilių. Iš tiesų, anksčiau, ne dažnas svečias M. K. Čiurlionio kūryboje. Gal taip yra atverčiamas naujas, švarus kūrybos ir gyvenimo lapas?

Kviečiame žiūrėti – ČIA.

 

#ČNaujienlaiškis apie Čiurlionio namų veiklą: idėjos, projektai, iniciatyvos ir kt. Prenumeruok ir visos svarbiausios #ČNaujienos bus pas tave! Prenumeratos formos nuoroda: ČNaujienlaiškis

 

Mūsų veiklą taip pat galite sekti / Connect with us:

Facebook | Instragram | Youtube | ČNaujienlaiškis

 

Kiti susiję straipsniai:

Švęskime M. K. Čiurlionio gimtadienį su žvaigždėmis filharmonijoje – Peterio Laulo rečitalis

ČNaujienlaiškis | Rudens sezonas M. K. Čiurlionio namuose

Specialus Vilniaus galerijų projektas – paroda „Kita oda“ Čiurlionio namuose