Jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams skirta edukacinė - kūrybinė programa
„Šiandien karaliai mums pasakas seka“

 

Programa supažindins su kompozitoriaus ir dailininko M. K. Čiurlionio vaikyste, kuri, kaip ir kiekvieno vaiko, buvo kupina nuotykių ir gražių potyrių. Skaitydami artimųjų prisiminimus ir žiūrėdami išlikusias šeimos nuotraukas, pažinsime menininko šeimą ir jį supusią aplinką. Susipažinsime su Kastuko broliais ir sesėmis, kuriems jis visą gyvenimą buvo sektinu pavyzdžiu ir jų globėju. Keliausime po padavimais apipintą miestą Druskininkus, kuriame prabėgo Čiurlionio vaikystės metai. Sužinosime, kas veikė Čiurlionio asmenybės formavimąsi, kas ugdė ir puoselėjo kūrėjo meninius gabumus.

Kūrybinėje programos dalyje kiekvienas vaikas galės tapti savo šiandieninės pasakos kūrėju. Atsidūrę 1908 metų atmosfera alsuojančiame Čiurlionio kambaryje, naudodami piešimo priemones, vaikai turės galimybė pasinerti į spalvų ir fantazijų pasaulį.

 
Užsiėmimai grupėms vyksta pirmadieniais-penktadieniais 10–13 val. Edukaciją veda Milda Pleitaitė
Būtina išankstinė registracija tel. 864653503


Vyresniųjų klasių mokiniams skirtos edukacinės programos

[cml_media_alt id='2136']ct-035[/cml_media_alt]

 

Čiurlionio namai pateikia edukacines integruotas programas VIII – XII klasių mokiniams apie M. K. Čiurlionį, jo kūrybą, visuomeninius politinius reiškinius tuometinėje XX a. Lietuvoje.

Edukacinės programos metu mokiniams parodomas M. K. Čiurlionio memorialinis kambarys, pasakojama apie menininko gyvenimo tarpsnį Vilniuje 1907–1908 m. Skaidrių pagalba supažindinama su esminiais biografiniais faktais, rodomos fotografijos, kūrinių reprodukcijos. Supažindinama su tuo metu veikiančia laikinąja paroda.

 

Pabaigoje – praktinė kūrybinė užduotis pasirinktinai:

1) Mikalojus Konstantinas Čiurlionis kaip visuomeninis ir kultūros veikėjas. Tapatumo ir nacionalumo paieškos.

Diskusija tema „Mano vieta būsimoje visuomenėje“

2) Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Laiškai broliui.

Praktinė užduotis: laiškas su iliustracijomis mokytojui, artimajam.

3) Mikalojus Konstantinas Čiurlionis kaip „renesansinė“ asmenybė.

Praktinė užduotis: kūrybinės improvizacijos temomis „Žemė“, „Jūra“, „Visata“

.

Užsiėmimai grupėms vyksta  pirmadieniais – penktadieniais 12–16 val., trukmė apie 1 val. Dalyvių skaičius iki 25 mokinių. Edukacijas veda Ona Židonytė. Būtina išankstinė registracija el. paštu mkc.namai@gmail.com arba tel. 864653503