Pristatome naują Phil Von ir Roko Zubovo, dviejų labai skirtingų muzikų, suvienytų meilės ir pagarbos didžiojo Lietuvos genijaus M. K. Čiurlionio kūrybai ir asmenybei, dueto bendradarbiavimo etapą – muzikinį projektą „Begaliniai horizontai“ (pranc. „Horizons Infinis“).

 

LIETUVOS SEZONAS PRANCŪZIJOJE 2024

Projektas „Begaliniai horizontai“ įtrauktas į Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 programą. Lietuvos sezonas Prancūzijoje prasidės 2024 m. rugsėjo 12-ą dieną ir truks tris mėnesius.

Jo tikslas – kad kultūros, švietimo, mokslo įstaigos kartu su prancūzų partneriais surengtų ne tik vienkartinius projektus, bet ir užmegztų ilgalaikius ryšius. Programos idėja „Kitas tas pats“. Lietuvos kultūros institutas Lietuvos sezono Prancūzijoje programą skelbs kovo pabaigoje.

 

APIE PROJEKTĄ

2018 metais prasidėjusi kelionė tapo svarbiu atradimu ir trisdešimt metų pasaulyje Čiurlionio kūrybą propaguojančiam pianistui Rokui Zubovui, ir beveik keturis dešimtmečius elektroninę ir etninę muziką su įvairiausiais scenos menais jungiančiam menininkui Philui Vonui. Įžvelgdami Čiurlionio kūriniuose ypatingą derinį tarp labai intensyvaus gamtos pergyvenimo, meilės seniausioms kultūrinėms tradicijoms ir nenugalimą vidinį poreikį nuolatiniam atsinaujinimui, jie ėmėsi interpretuoti Čiurlionio kūrinius apjungdami akademinės ir elektroninės muzikos pasaulius.

Čiurlionio jautrumas gamtos stichijai atliepė menininko Phil Von estetikos nuostatą, kad „elektroninė muzika – tai erdvės riba tarp garso ir tylos, tai terpė, sulydanti gamtą ir muziką“. Naudodamas transformuotus gamtos garsus Phil Von tarsi panardina klausytoją į pažįstamą, bet naujai emociškai pergyvenamą garso lauką, tveria akustines erdves, sužadinančias, ar primenančias tam tikras kultūrines ir istorines patirtis, veikiančias klausytoją sąmonės ir pasąmonės sankirtoje. 

Čiurlionio archetipiniai muzikos ženklai, interpretuojami pianisto Roko Zubovo, besiskleidžiantys šiuose magiško pasaulio garsolaukiuose, tveria labiau atpažįstamą ir perskaitomą iš pirmykščių patyrimų mus pasiekiančią kultūrinę perspektyvą.

Įgyvendinant Čiurlioniui tokį svarbų nuolatinio atsinaujinimo poreikį, visi dviejų menininkų koncertai vyksta gyvos eksperimentinės improvizacijos forma ir klausytojas, apsilankęs šiuose garso peizažų meditatyviuose vakaruose kiekvieną kartą susitinka su vis kitokiu sceniniu rezultatu. Suprantant, kad Čiurlionio kūryba, ypač susijusi su Lietuvių liaudies dainų išdailomis, beldžiasi į klausytoją pirmykščiais bendražmogiškais archetipais, buvo nutarta sutverti tarsi dialogą tarp dviejų kultūrinių tradicijų, įtraukiant į gyvos eksperimentinės improvizacijos audinį prancūzišką giją papildant skambėjimą barokinio instrumento viola da gamba garsais. Grojimo šiuo instrumentu tradicija buvo ypač išpuoselėta Liudviko XIV laikais ir šiandien net ir populiariojoje kultūroje yra tapatinami su senuoju prancūzų baroku. 

Sujungiant senąją rūmų muzikavimo ir liaudies dainų interpretavimo tradicijas, projektas siekia dvi poliarines kultūrines tradicijas apjungti bendru iš gamtos gimstančiu garsovaizdžiu, taip ieškant giluminių istorinių kultūrinių ryšių bei tapatumų, jungiančių bendražmogiškumo pagrindu, atskleidžiančiu giluminius dviejų tautų bendrumus ir tapatumus. Bendrą potyrį šioje programoje „Begaliniai horizontai“ dar praturtins ir gyvu laiku gimstanti vaizdo plastika, generuojama iš Čiurlionio kūrybos ženklų ir jo jautrios gamtos pajautos, tam pasitelkiant naujausias, su dirbtinio intelekto pritaikymu kūrybai siejamas technologines vaizdo generavimo priemones. 

KŪRYBINĖ KOMANDA:

Kūrybinė projekto „Begaliniai horizontai” komanda sudaryta iš keturių menininkų, visa savo gyvenimą ieškančių įvairių raiškos formų ir stilistikų bendrysčių, siekiančių atpažinti vidinius glūdinčius skirtingų kultūrinių ir socialinių patirčių bendrumus ir archetipinius bendražmogiškus ženklus, leidžiančius susikalbėti meninėmis pajautomis ir simboliais.

Atlikėjai:
Phil Von, elektronika
Rokas Zubovas, fortepijonas
Justine Ribière, viola da gamba
Akvilė Anglickaitė, videoProjektą dalinai finansuoja:
Lietuvos kultūros institutas

Partneriai Lietuvoje:
Impetus musicus
M. K. Čiurlionio namai Vilniuje

Partneris Prancūzijoje:
Laboratoire Chromatique Productions


 

Mūsų veiklą taip pat galite sekti / Connect with us:

Facebook | Instragram | Youtube | ČNaujienlaiškis

 

Kiti susiję straipsniai:

Roko Zubovo ir Philo Vono duetas sugrįžta į M. K. Čiurlionio namus

Garso ir vaizdo instaliacija „Eiti ramybėn“ (Rež. Phil Von)| Kultūros naktis 2020

Rokas Zubovas & Phil Von: Eiti ramybėn. Albumo pristatymo koncertas

Rokas Zubovas & Phil Von: NEW ALBUM “EITI RAMYBEN” PRESENTATION CONCERT

Projektas „Trijų kultūrų ir Čiurlionio susitikimas“