145-ųjų M. K. Čiurlionio metinių pasitikimą šiemet pradėjome nepaprastu Čiurlionio ir Skriabino fortepijono muzikos koncertu. Pianistas PETERIS LAULAS, koncertuojantis didžiosiose koncertų salėse, laikomas vienu svarbiausiu Skriabino muzikos interpretatoriumi šiandienos pasaulyje, mūsų namų prašymu paruošė koncertinę programą „Sidabro amžius“, kurią pristatė Čiurlionio namuose metų pradžioje.

Tai buvo pirmasis sėkmingas žingsnis Čiurlionio namų iniciatyvoje, siekiančioje kad iki Čiurlionio 150 metinių, Čiurlionio kūrybą į savo repertuarus įtrauktų kuo daugiau pasaulinio garso pianistų ir orkestrų.

Čiurlionio namų ir mūsų partnerių pastangomis birželio mėnesį buvo planuojami dar trys Peterio Laulo koncertai Lietuvoje. Šiuo metu yra neaišku, ar šie koncertai galės įvykti, todėl Maestro savo namuose senuoju Bechstein firmos pianinu įgrojo du Čiurlionio noktiurnus, kad būtų lengviau laukti susitikimo koncertuose.

Pianistas Peteris Laulas

„Labas vakaras, mieli draugai, aš labai tikiuosi, kad koncertai, kuriuos mes suplanavome Lietuvoje birželio pabaigoje, įvyks ir iki to laiko mūsų dabartinė sunki padėtis normalizuosis, vienaip ar kitaip, aš labai ilgiuosi Lietuvos, tai buvo paskutinė šalis, kurioje prieš epidemiją lankiausi, ir norėčiau savo draugams Lietuvoje pagroti du Čiurlionio noktiurnus, kaip palaikymo sunkiu metu ženklą ir su viltimi greitai pasimatyti.“ – vaizdo įraše pasakoja pianistas Peter Laul.

Peter Laul video įrašą galite peržiūrėti mūsų FACEBOOK paskyroje.

Plačiau: Peter Laul fortepijono rečitalis „Sidabro amžius“ Čiurlionio namuose

Taip pat skaitykite: Įspūdžiais iš Peterio Laulo rečitalio „Sidabro amžius“ Čiurlionio namuose dalijasi Aldona Eleonora Radvilaitė.