2019 10 05
11:00 - 13:00


Spalio 5 dieną pažymint Savičiaus gatvės šventę, vietos, kurioje viskas prasidėjo, M. K.  Čiurlionio namai pristato šiai dienai skirtą specialią programą „M. K. Čiurlionio Vilnius“, kurią sudaro nemokama autorinė ekskursija, pianisto Roko Zubovo koncertas bei susitikimas su šiuo metu eksponuojamos parodos autoriumi fotomenininku Stanislovu Žvirgždu.

Nemokama autorinė ekskursija  po Vilniaus senamiestį „M. K. Čiurlionio Vilnius“

1907–1908 m. M. K. Čiurlionis su pertraukomis gyveno ir kūrė Vilniaus mieste. Čia 1906 metais buvo surengta pirmoji lietuvių dailės paroda, kuri tapo pradžia tolimesniems Mikalojaus Konstantino siekiams ilgesniam laikui įsikurti Vilniuje, „Lietuvos Širdyje“. Jau 1906 metais laiške broliui Čiurlionis pažada visus savo tolimesnius ateities darbus skirti Lietuvai. Šio pažado lydimas Čiurlionis persikeldamas į Vilnių savyje talpino, rodos, vienas kitam besipriešinančius jausmus, entuziazmą ir abejones, džiūgavimą, pasijutus tikruoju lietuvių bendruomenės nariu, ir nusivylimą savais menininko vargais toje, jo paties žodžiais tariant „dar tik besikuriančioje“ Lietuvių visuomenėje. Mikalojaus Konstantino gyvenimas Vilniuje iš tiesų buvo emociškai įvairialypis, kupinas staigmenų, netikėtumų ir, žinoma, čia prasidėjo jo didžioji gyvenimo meilės istorija. Taigi, apie visa tai ir daugiau mūsų ekskursijoje po Vilniaus senamiestį „M. K. Čiurlionio Vilnius“.

Kviečiame kartu pasivaikščioti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio Vilniaus miesto vietomis, prisimenant svarbiausius jo gyvenimo įvykius.

Laikas: Spalio 5 d., šeštadienį, 11.00 val.

Trukmė: apie 2 val.

Pradžia: Jakšto g. 9, „Vaidilos“ teatras

Pabaiga: Čiurlionio namai, Savičiaus g. 11. Atvykus į Čiurlionio namus koncertuos M. K. Čiurlionio provaikaitis Rokas Zubovas.

Ekskursijos gidė: Ona Židonytė

Visos dienos programą rasite ČIA

Siekiant valdyti ekskursijos dalyvių srautą prašome REGISTRUOTIS – užpildykite žemiau esančius laukelius. Vienos registracijos metu galima rezervuoti ne daugiau 3 vietų. Registracijos patvirtinimą gausite nurodytu elektroniniu paštu.

Bookings

Renginys užpildytas.