Spalio 5 dieną pažymint Savičiaus gatvės šventę, vietos, kurioje viskas prasidėjo, M. K.  Čiurlionio namai pristato šiai dienai skirtą specialią programą „M. K. Čiurlionio Vilnius“, kurią sudaro nemokama autorinė ekskursija, pianisto Roko Zubovo koncertas bei susitikimas su šiuo metu eksponuojamos parodos autoriumi fotomenininku Stanislovu Žvirgždu.

Nemokama autorinė ekskursija  po Vilniaus senamiestį „M. K. Čiurlionio Vilnius“

1907–1908 m. M. K. Čiurlionis su pertraukomis gyveno ir kūrė Vilniaus mieste. Čia 1906 metais buvo surengta pirmoji lietuvių dailės paroda, kuri tapo pradžia tolimesniems Mikalojaus Konstantino siekiams ilgesniam laikui įsikurti Vilniuje, „Lietuvos Širdyje“. Jau 1906 metais laiške broliui Čiurlionis pažada visus savo tolimesnius ateities darbus skirti Lietuvai. Šio pažado lydimas Čiurlionis persikeldamas į Vilnių savyje talpino, rodos, vienas kitam besipriešinančius jausmus, entuziazmą ir abejones, džiūgavimą, pasijutus tikruoju lietuvių bendruomenės nariu, ir nusivylimą savais menininko vargais toje, jo paties žodžiais tariant „dar tik besikuriančioje“ Lietuvių visuomenėje. Mikalojaus Konstantino gyvenimas Vilniuje iš tiesų buvo emociškai įvairialypis, kupinas staigmenų, netikėtumų ir, žinoma, čia prasidėjo jo didžioji gyvenimo meilės istorija. Taigi, apie visa tai ir daugiau mūsų ekskursijoje po Vilniaus senamiestį „M. K. Čiurlionio Vilnius“.

Kviečiame kartu pasivaikščioti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio Vilniaus miesto vietomis, prisimenant svarbiausius jo gyvenimo įvykius.

Laikas: Spalio 5 d., šeštadienį, 11.00 val.

Trukmė: apie 2 val.

Pradžia: Jakšto g. 9, „Vaidilos“ teatras

Pabaiga: Čiurlionio namai, Savičiaus g. 11

Ekskursijos gidė: Ona Židonis

Daugiau apie renginį ir išankstinę REGISTRACIJĄ skaitykite ČIA

 

13:00 val. pianisto ROKO ZUBOVO koncertas „M. K. Čiurlionio kelias į Vilnių“, koncerto trukmė 45 min. 

Daugiau apie renginį skaitykite ČIA.

 

14 val. ir 15 val. Du susitikimai su Stanislovu Žvirgždu

Susitikimas – pokalbis su parodos ir knygos  „M. K. Čiurlionis ir Vilnius“  autoriumi, fotografu, fotografijos istoriku, nacionalinės premijos laureatu Stanislovu Žvirgždu. Kartu pasivaikščiosime po fotografijose atgimusį M. K. Čiurlionio Vilnių, sužinosime kaip autoriui sekėsi kadruoti ir įamžinti vietas, kuriose lankėsi, gyveno, muzikavo, dalyvavo posėdžiuose, rėmino savo paveikslus, mokėsi lietuvių kalbos ar fotografavosi M. K. Čiurlionis.

Stanislovas Žvirgždas vienas geriausių Lietuvos fotografijos žinovų, žymiausių peizažo fotografijos meistrų, ryškų pėdsaką palieka ir jo, kaip fotografijos kritiko ir istoriko, veikla. Yra daugelio fotografinių leidinių sudarytojas, knygų vertėjas, straipsnių ir jų rinkinių apie Lietuvos fotografijos istoriją autorius ir bendraautorius.

Nepraleiskite unikalios progos susipažinti iš arčiau su Čiurlionio Vilniumi!

Daugiau apie renginį ir išankstinę REGISTRACIJĄ į 15 val. susitikimą skaitykite ČIA.

 

Čiurlionio namai bus atviri lankytojams nuo 10 val. ryto iki 17 val. vakaro.

Savo įspūdžiais ir akimirkomis Čiurlionio namuose galite dalintis naudodami grotažymes#ciurlioniovilnius #atvirassestadienis #saviciaussvente

Vaizdai: