2019 10 05
13:00 - 13:45


Spalio 5 dieną pažymint Savičiaus gatvės šventę, vietos, kurioje viskas prasidėjo, M. K.  Čiurlionio namai pristato šiai dienai skirtą specialią programą „M. K. Čiurlionio Vilnius“, kurią sudaro nemokama autorinė ekskursija, pianisto Roko Zubovo koncertas bei susitikimas su šiuo metu eksponuojamos parodos autoriumi fotomenininku Stanislovu Žvirgždu.

13:00 val. Čiurlionio namuose vyks pianisto ROKO ZUBOVO koncertas „M. K. Čiurlionio kelias į Vilnių“, koncerto trukmė 45 min. 

Fotografija Kęstučio Pleitos

Rokas Zubovas – Esu pianistas. Mokausi groti. Visaip – prie fortepijono, skaitydamas knygas, žiūrėdmas Sonatai į akis, kalbėdamas su žmonėmis, mokindamas kitus, važiuodamas dviračiu, žiūrėdamas futbolą… Muzika gyvena visur, o fortepijonas – būdas ja dalintis.

Muzikos akademijoje jauniems kolegoms perteikiu savo patirtis – dar kartais ir neaišku, ar jie mane daugiau išmoko, ar aš juos. Su draugais ieškojime muzikinių nuotykių. Įvairių: nuo Chaplino filmų muzikos iki Bacho koncertų, iki laisvos improvizacijos, iki Schuberto dainų, Pero Giunto statymo su lėlėmis. Čia ypač Valentinas Masalskis padėjo mums atrasti ir kalbą ir pačius save.

Ne jis vienas – daug žmonių, tarsi dovanos, aplanko, prisiliečia, palieka savo įspaudą, pėdsaką; ir eini toliau, jau ir jų atšvaitus toliau švytėdamas.

Toks jaučiuos šiandien, po kurio laiko apie mane gal bus parašyta kitaip.

Koncertas nemokamas.

Visos dienos programą rasite ČIA