2022 04 11 - 2022 04 28
9:00 - 15:45


Interaktyvi, teatralizuota edukacija „Nepažintas Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės pasaulis“ sausus faktus paverčia gyvybingos, įkvepiančios asmenybės veidu, o Sofija ir Konstantinas nušvinta naujoje, dar nematytoje šviesoje.
Edukaciją kuruoja profesionali aktorė, režisierė Livija Krivickaitė, kuri pasitelkdama profesijos subtilybes kuria performatyvų pasakojimą, skatinantį mokinių iniciatyvumą bei įsitraukimą – dalintis mintimis bei jausmais, diskutuoti apie girdėtus istorinius faktus bei Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės gyvenimą ir kūrybą.
 
Sofija Kymantaitė–Čiurlionienė iki šių dienų išlieka bene ryškiausia XX a. Lietuvos moterimi, kūrėja, kurios gyvenimas bei veikla Lietuvos kultūros raidoje paliko ryškų indėlį. Sofija buvo ne tik rašytoja ar lietuvių kalbos puoselėtoja, ji reformavo estetinės minties ir teorinės savivokos nuostatas, buvo pirmoji lietuvė moteris, dalyvavusi Tautų sąjungos posėdžiuose bei tarptautiniuose moterų suvažiavimuose, buvo aktyvi feministė bei kovotoja už moterų teises.
Edukacinis užsiėmimas kviečia moksleivius atrasti savo asmeninį indėlį, kuriant šiandienos Lietuvą.
 
– Literatūra (kategorija);
– Skirta 5-12 klasėms;
– Nuotolinė paslauga („Zoom” platformoje);
 
Paslauga rezervuojama ir užsakoma per Kultūros pasas sistemą. Apmokėjimai atliekami pagal sistemoje esančius užsakymų duomenis. Edukacijos užsakymas – ČIA.
 
Dėl papildomos informacijos ar laiko rezervavimo taip pat galima kreiptis el. paštu mkc.namai@gmail.com
 
M. K. Čiurlionio namų parengti edukaciniai užsiėmimai kviečia keliauti skirtingais Čiurlionio gyvenimo etapais, pristato turtingą kūrėjo darbų laboratoriją, kūrybos ypatumus, stiliaus raidą bei skatina mokinių iniciatyvumą, kūrybiškumą, norą domėtis istorinėmis asmenybėmis bei jų darbais. Edukacinius užsiėmimus vedantys pianistas Rokas Zubovas, aktorė-režisierė Livija Krivickaitė ir smuikininkė-pedagogė Milda Pleitaitė visada jautriai įsiklauso į užsakovo ir dalyvaujančių moksleivių specifinius pageidavimus, todėl keturi kūrėjo pažinimo spektrai – kultūros paveldas, literatūra, dailė ir muzika – visuomet prasmingai išpildo interesantų poreikius, atsakant į jiems aktualiausius klausimus bei atsižvelgiant į tuo laiku vyraujančias tendencijas ar istorinius momentus, minėjimus.
 
Apie kitas M. K. Čiurlionio namuose teikiamas edukacines veiklas skaitykite – ČIA.