Spalio pabaigoje keturių Italijos lietuvių bendruomenių nariai ir jų svečiai turėjo išskirtinę galimybę dalyvauti kūrybinėse veiklose pristatančiose genialaus lietuvių menininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybą.

Čiurlionio namų Vilniuje atstovė, knygos ir projekto „Šiandien karaliai mums pasakas seka“ autorė Milda Pleitaitė kartu su Italijos lietuvių bendruomenėmis ir jose veikiančiomis neformaliojo ugdymo lituanistinėmis mokyklomis Turine, Florencijoje, Milane bei Romoje inicijavo  Pasaulio lietuvių metams skirtą meninį – edukacinį projektą, pristatantį lietuvių kompozitoriaus ir dailininko kūrybą ir gyvenimo kelią.

Renginių metu animuotų M.K. Čiurlionio paveikslų vaizdus lydėjo kompozitoriaus sukurta muzika, atliekama gyvai Mildos Pleitaitės (smuikas) ir Adomo Pleitos (fortepijonas). Knygos „Šiandien karaliai mums pasakas seka“  tekstus skaitė knygos bendraautorius Kazimieras Momkus. 

Muzikinis, teatralizuotas renginys vyko lietuvių ir italų kalbomis (tekstus į italų kalbą vertė Ieva Musteikytė ir Elzė Di Meglio).