M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje tęsiamas susitikimų ciklas, kviečiantis kino mylėtojus į pasaulio kino vakarus su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, režisieriumi Audriumi STONIU.

Pirmojo vakaro seanso metu gausiai M. K. Čiurlionio namų fortepijono salėje susirinkusiai publikai buvo pristatyti du nepaprastai stiprūs filmai „Laikas eina per miestą“ (rež. A. Grikevičius, 1966) ir „Tishe“ (rež. V. Kosakovskis 2003).
Antrojo vakaro (spalio 28 d.) dokumentinis filmas „NEKLYSTAMAS PASIRINKIMAS“ (Unmistaken Child, 2008, rež. Nati Baratz, Izraelis) skatino naujai permąstyti savo santykį su pasauliu. O trečiasis suteiks galimybę pažvelgti į paslaptingą menininko pasaulį. 
 

Lapkričio 11 d., ketvirtadienio, 19 val. programoje  trys trumpametražiai filmai, žvelgiantys į paslaptingą, pašalinėms akims nematomą menininko pasaulį, kur iš skausmingo savęs nugalėjimo, geležinės valios ir nesuvokiamo pasišventimo gimsta neįtikėtino lengvumo kūriniai, maitinantys mūsų sielas.Trys filmai suteiks galimybę iš arčiau įsižiūrėti į pačią meno prigimtį.

Filmas „Bolero būgnininkas” (1992) — garsaus prancūzų režisieriaus Patrice Leconte mini esė apie būgnininką Maurice Ravel „Bolero” koncerte.

Lenkų režisieriaus Rafal Skalski dokumentiniame filme „52%” (2007) 11-metė Alla bando įstoti į prestižinę Sankt Peterburgo Vaganovos baleto akademiją.

Trečiajame dokumentiniame filme „Keletas istorijų apie žmogų” (1983) režisierius Bogdan Dzivorski pasakoja apie berankį dailininką Ježį Orlovskį.

Trijų filmų programos trukmė 47 minutės. Po filmų peržiūros žiūrovai kviečiami pasilikti pokalbiui. 

Susitikimų ciklas „Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu Čiurlionio namuose Vilniuje“ vyksta ketvirtadieniais 19 val. du kartus per mėnesį. Planuojamų susitikimų DATOS*:
Lapkričio 25 d. 19 val.
Gruodžio 9 d. 19 val.
*Dėl nenumatytų aplinkybių susitikimų datos gali keistis.
 
Susitikimai nemokami.
Be išankstinės registracijos (gyva eilė).
Durys atidaromos: 18.30 val.
Renginyje BŪTINAS Galimybių pasas.
 
Audrius STONYS yra aktyvus tarptautinio kino judėjimo dalyvis, Leipcigo, Noibrandenburgo, Sienos, San Paulo, Rio de Žaneiro kino festivalių žiuri narys. Audriaus Stonio dokumentiniai filmai apdovanojimus pelnė 19-oje tarptautinių festivalių, jis vienintelis Lietuvoje yra įvertintas Europos kino akademijos „Felix“ apdovanojimu, jo filmų retrospektyvos buvo surengtos Izraelyje, Vokietijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Rusijoje ir Japonijoje.
 

Mūsų veiklą taip pat galite sekti / Connect with us:

Facebook | Instragram | Youtube | ČNaujienlaiškis

 

Kiti susiję straipsniai:

Antrasis kino vakaras su A. Stoniu: skatins naujai permąstyti savo santykį su pasauliu

Pristatome naują susitikimų ciklą su rež. Audriumi Stoniu