Šiais sudėtingais visuotinio netikrumo laikais nėra paprasta išlaikyti orumą ir dvasinę ramybę. Puikiai išsilavinęs ir jautrus menininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis sunkiais gyvenimo momentais paguodą ir atramą rasdavo lietuvių liaudies muzikoje. Amžiais nugludintose melodijose ir sąskambiuose klasikas apčiuopė universalumą, puikiai tinkantį ir naujesnių laikų žmonėms. Jis ne tik pats entuziastingai kūrė naują, tuo metu labai modernią muziką liaudies muzikos pagrindu, bet ir ateities menininkus įpareigojo tęsti šį darbą:

„Tie tatai kompozitoriai, plėtodami muziką, iš dainelės pagamina dainą, iš dainos simfonijos kompoziciją ir auklėja tikrai kultūrinę muziką“. – M.K. Čiurlionis

Šį pavedimą nuosekliai vykdo vienas žymiausių pasaulio M.K. Čiurlionio muzikos žinovų ir atlikėjų, jo proanūkis, pianistas Rokas Zubovas. Jis įrašė ir išleido daugybę albumų su M.K. Čiurlionio muzika, įskaitant monumentalią šešių kompaktinių plokštelių antologiją su knyga „M.K. Čiurlionis. Kūriniai fortepijonui“. Kaip solistas, įvairių kamerinių ansamblių bei fortepijoninio dueto „Duo Zubovas“ narys, pianistas sėkmingai koncertavo daugelyje Europos, Šiaurės ir Pietų Amerikos šalių.  

2018 metais Rokas Zubovas susipažino su jau kelis metus Vilniuje gyvenančiu prancūzų elektroninės ir teatro muzikos kūrėju ir aktoriumi Philu Vonu. Ankstesnėje  Philo Vono muzikoje, ypač jo grupės „Von Magnet“ įrašuose, jaučiasi stipri flamenko ir kitų liaudies muzikos stilių įtaka, todėl kritikai ją pavadino electro-flamenco. Gyvendamas Vilniuje, Philas Vonas sukūrė ir dažnai gyvai atlieka lietuvių liaudies muzikos ir Lietuvos neo-folk atlikėjų įrašų elektroninių interpretacijų programą. 2019 metais jis prodiusavo solinį kompozitoriaus Algirdo Klovos albumą „Versmės tėkmė“.  

 

Phil Von & Rokas Zubovas

Netrukus duetas pristatė programą, kurioje M.K. Čiurlionio lietuvių liaudies dainų motyvais sukurtos pjesės fortepijonui suskamba laisvesnėje, šiuolaikinėje Roko Zubovo interpretacijoje. Koncerto metu Philas Vonas įvairiais elektroniniais prietaisais transformuoja fortepijono garsą ir papildo jį natūraliais gamtos bei elektroninių instrumentų garsais. Patalpinti į skaitmeninę futuristinę terpę elektroniniais efektais transmutuoti liaudies muzikos prisotinti fortepijono akordai suskamba kaip kosminis orkestras. Jie tarsi ieško būdų itin intensyvioje, agresyvioje kasdienybėje rasti kelią į dvasinę pusiausvyrą, todėl projekto autoriai pavadino jį „Eiti ramybėn“.

Papildomai studijoje apdoroti koncertiniai įrašai buvo panaudoti keliais tarptautiniais apdovanojimais įvertintos M.K. Čiurlionio paveikslų motyvais sukurtos interaktyvios virtualios realybės instaliacijos „Angelų takais“ garso apipavidalinimui.

Gavus AGATA finansavimą, visa „Eiti ramybėn“ programa netrukus pasirodys VšĮ „Muzikos zona“ išleidžiamoje vinilo plokštelėje.

Albumas bus pristatytas specialiu Roko Zubovo ir Phil Von koncertu Vilniaus Kotrynos bažnyčioje  2021 lapkričio 8 d. Koncerto pradžia – 19:00. Po koncerto planuojama plokštelių pasirašymo sesija.

Muzika | Bilietai

Muzikos zona info.

Albume panaudoti tiesiogiai įrašyti koncerto fragmentai iš renginio – Garso ir vaizdo instaliacija „Eiti ramybėn“ (Rež. Phil Von)| Kultūros naktis 2020

 

Mūsų veiklą taip pat galite sekti / Connect with us:

Facebook | Instragram | Youtube | ČNaujienlaiškis

 

Kiti susiję straipsniai:

Antrasis kino vakaras su A. Stoniu: skatins naujai permąstyti savo santykį su pasauliu

Čiurlionio savaitgalis Nyderlanduose pristatė kaip skamba Lietuva

ČNaujienlaiškis | kinas, muzika, dailė – tai kaip antroji oda