ČIURLIONIO KŪRYBOS SLĖPINIAI
Naujas paskaitų ciklas

Paskaitų ciklą „Čiurlionio kūrybos slėpiniai“ išskirtinai M. K. Čiurlionio namams parengė Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto profesorius, Lietuvos kultūros tyrimų instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas, Humanitarinių mokslų dr. Naglis Kardelis.

„Šio ciklo paskaitose sieksime pažvelgti į pasaulį Čiurlionio žvilgsniu, o į slėpiningas Čiurlionio kūrybos gelmes – filosofijos žvilgsniu. Juk ir pati filosofija, kaip teigė graikai, kyla iš nuostabos, o kas autentiškos meninės kūrybos žemėje gali kelti didesnę nuostabą nei tai, ką sukūrė Čiurlionis?“ – mintimis apie būsimą ciklą dalijasi prof. dr. Naglis Kardelis.

2024 11 07 18:00 
Išvysti pasaulį Čiurlionio žvilgsniu: kuo Čiurlionio kūryba įdomi filosofui

Pirmoje paskaitoje aptarsime, ką filosofinė prieiga, skirtinga nuo įvairių kitų prieigų, gali atskleisti apie Čiurlionio kūrybos slėpinius, ir teirausimės, kodėl Čiurlionis apskritai yra – ar galėtų ir privalėtų būti – toks įdomus filosofui. Sieksime parodyti, kad filosofija, kaip visiškai savita žmogaus dvasinio santykio su tikrove forma, kylanti iš nuostabos ir grįsta ne praktinės naudos siekiu, o būtent nuostabos patirtimi, pačiu savo etosu yra itin artima Čiurlionio kūrybos etosui. 

2024 11 28 18:00
„Senųjų kultūrų simboliai Čiurlionio paveiksluose“

Paskaitoje bus kalbama apie menines senųjų kultūrų simbolių interpretacijas Čiurlionio tapyboje, parodant, kad šių simbolių reikšmės, neprarasdamos pirmapradžio autentiškumo, dailininko paveiksluose įgyja papildomų originalių atspalvių, paryškinančių autorinę dailininko intenciją. Analizuodami meniškai perkeistus biblinius, senovės Egipto ir Mesopotamijos simbolius parodysime, kad jie leidžia geriau suvokti gilesnius Čiurlionio paveikslų prasmių sluoksnius.

Įėjimas laisvas, be išankstinės registracijos.
Dalyvauja Rokas Zubovas (fortepijonas).


PASAULIO KINO VAKARAI

Lapkričio 21 d., ketvirtadienį, 19 val. – peržiūroje nepaprasto grožio ir gelmės Sakartvelo režisieriaus Aleksandro Rechviašvilio filmas „XIX amžiaus Sakartvelo kronikos“(19th Century Georgian Chronicle, 1979.)

„Šį vakarą kviečiame jus pasinerti į išskirtinį kinematografinį pasaulį, sukurtą vieno iš ryškiausių Sakartvelo režisierių – Aleksandro Rechviašvilio. Jo filmas „XIX amžiaus Sakartvelo kronikos“ atveria langą į praeitį, subtiliai perteikdamas XIX amžiaus Sakartvelo kasdienybę ir istorines peripetijas.“ – sako šių vakarų idėjos autorius, režisierius A. Stonys.

Renginys nemokamas, be išankstinės registracijos.
Durys atidaromos 18:30 val.
Įėjimas iš kiemo pusės, įsukus į bromą.


STEBUKLŲ VAKARAI
#StebukluVakarai #MKČKalėdos

Magiškai spragsint židiniui, jaukiame M. K. Čiurlionio namų muzikos salone tarp šv. Kalėdų ir Naujųjų metų karaliaus fortepijono, smuiko ir violončelės deriniai bei operos pasaulio gaidos. Septintus metus žymintis M. K. Čiurlionio namų šventinis koncertų ciklas „Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį“ šiais metais kvies į tris nepakartojamus stebuklų vakarus, nukelsiančius klausytojus į žavingą svajonių, pasakų, pasakėčių ir padavimų pasaulį. Nuo švelnių nakties tonų iki aušros preliudijų – tai kelionė, kuri įtrauks kiekvieną, pažadindama naujų metų stebuklą muzikinėmis harmonijomis.

Čiurliono svetainėje klausytojus pasitiks muzikos meistrai:

Kviečiame kiekvieną patikėti stebuklais ir pasinerti į muzikos pasaulį, kur fortepijono melodijos, smuiko ir violončelės dainingos linijos bei balse slypintis senųjų tradicijų žavesys susipina į gyvą legendą. Jaukiai spragsintis židinys, putojančio šampano purslai, šventiška atmosfera ir ypatingi muzikos kūriniai laukia kiekvieno „Stebuklų vakarų“ svečio. Lieka tik išsirinkti!

Bilietus platina Bilietai.lt
Vietų kiekis ribotas, rekomenduojame bilietais pasirūpinti išanksto.

Ciklo pristatymą skaitykite – ČIA.
Partneris Tytuvėnų festivalis.


ČIURLIONIS LEIPCIGE
Guoda Gedvilaitė (fortepijonas)

Lapkričio 26 d., antradienį, 18 val. M. K. Čiurlionio namuose pianistė Guoda Gedvilaitė klausytojus ves vienu iš svarbiausių M. K. Čiurlionio profesinio kelio etapų – atliks muzikinę programą „Čiurlionis Leipcige“.

Leipcigo karališkojoje konservatorijoje Čiurlionis turėjo galimybę mokytis pas legendinį Carlą Reinecke, gilintis į tuo metu vyravusias muzikines tendencijas bei susipažinti su kur kas įvairesniu muzikiniu gyvenimu.

Drovus, bet ambicingas provincijos jaunuolis, kuriam tik 26-eri, pateko pas akademizmo banginį, kuriam jau 77-eri. Neišventa požiūrų susikirtumo: Čiurlionio kūryboje jau tuomet ryškėjo originalūs disonansų bei dramatiškų spalvų motyvai, kurie stebino konservatyvųjį profesorių, mėgusį giedrą, švelnią ir be jokių disonansų muziką.

Lauksime jūsų muzikinėje kelionėje – įėjimas atviras!
Durys atidaromos 20 min. prieš koncertą.
Prasidėjus koncertui, vėluojantys klausytojai neįleidžiami.


SUSITIKIMAI SU ČIURLIONIU
Spektaklis „Auksaplaukis ir Auksažvaigždė“

M. K. Čiurlionio namai Vilniuje, ruošdamiesi kompozitoriaus M. K. Čiurlionio 150-ųjų gimimo metinių minėjimui, tęsia meninį-edukacinį projektą „Susitikimai su Čiurlioniu“. Šių metų projektą sudaro dviejų renginių ciklas „Kastukas sugrįžo!“, supažindinantis su Čiurlionio kūryboje vyravusiomis meninėmis raiškomis – muzika, daile, literatūra ir teatru. 

Lapkričio 14-15 dienomis M. K. Čiurlionio namuose vyks antrasis projekto etapas, kurio metu bendradarbiaujant su „Stalo teatras“ režisiere Saule Degutyte, dalyviams bus rodomas spektalis „Auksaplaukis ir Auksažvaigždė“. Po spektaklio vyks meninės dirbtuvės, kurių metu dalyviai kurs savo pasakos personažus.

Dalyvavimas tik su registracija (registracija baigta).Dėl papildomos informacijos galima kreiptis į projekto koordinatorę Mildą Pleitaitę el. paštu m.pleitaite@gmail.com ar tel. +370 610 60 147

Rengėjas M.K. Čiurlionio namai
Rėmėjas Vilniaus miesto savivaldybė
Partneris VšĮ „Stalo teatras“


PASKUTINĖS PARODOS SAVAITĖS
„Camera Obscura. Miražai“

Norime priminti, kad šiuo metu M. K. Čiurlionio namuose eksponuojama žymaus fotožurnalisto Pauliaus Lileikio fotografijų paroda „Camera Obscura. Miražai“ veiks iki lapkričio 23 dienos (imtinai).

Ši paroda išsiskiria ypatingu dėmesiu detalėms ir kūrybine kantrybe, kuriai nepriimtina „greito maisto“ ar skubių rezultatų filosofija. Čia pirmenybė teikiama procesui, primenančiam lėtą ir kruopštų persiško kilimo audimą, kur kiekvienas šilkinis siūlas kuria nepakartojamą visumą. Fotografijose atsispindi subtilus žaidimas su šviesa ir šešėliais, o abstrakcijos sluoksniuose slepiasi realybė.

Kviečiame Jus išvysti išbaigtą dvidešimt keturių darbų ciklą ir patirti unikalią parodą „Miražai“.

Paroda yra ciklo „Čiurlionio gentis šiandien“ dalis.


NAUJA PARODA

Lapkričio 27 d., trečiadienį, 18 val.

M. K. Čiurlionio namuose planuojama atidaryti ekslibrisų parodą, Čiurlionio tematika.

Daugiau informacijos netrukus, sekite naujienas.


Informacija lankytojams:

11.13-15 dienomis – lankytojai nebus priimami. Vyks projekto „Susitikimai su Čiurlioniu“ renginiai;

11.20 12:00 – Ekskursija M. K. Čiurlionio namuose Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto nariams.

Vykstant privatiems renginiams Čiurlionio namuose, lankymosi laikas gali keistis.


TIKROJO ČIURLIONIO PAIEŠKOS

LRT radijo laidoje „Kultūros savaitė“ vyko „Tikrojo Čiurlionio paieškos“, kur M. K. Čiurlionį tyrinėjanti aktorė ir režisierė, M. K. Čiurlionio namų darbuotoja Livija Krivickaitė dalinosi savo įžvalgomis apie Čiurlionio kūrybinio palikimo „vartojimą“.

Anot menininkės, reikėtų atskirti, kur yra Čiurlionio kūrybos interpretacijos, o kur – tikrąjį Čiurlionį besistengiantys pateikti darbai. Būtent pastaruosius ji ir siekia kurti.

Kviečiame pasiklausyti.
Pokalbio įrašas – ČIA.



#ČNaujienlaiškis apie Čiurlionio namų veiklą: idėjos, projektai, iniciatyvos ir kt. Prenumeruok ir visos svarbiausios #ČNaujienos bus pas tave! Prenumeratos formos nuoroda: ČNaujienlaiškis

 

Mūsų veiklą taip pat galite sekti:

Facebook | Instragram | Youtube

 

Kiti susiję straipsniai:

Trys nepakartojami stebuklų vakarai

Ketvirtas susitikimų ciklo „Pasaulio kino vakarai su režisieriumi Audriumi Stoniu“ sezonas

Pauliaus Lileikio paroda: kodėl „Miražai“?

Naujas paskaitų ciklas „Čiurlionio kūrybos slėpiniai“

 

 

 

 

 

 

 

 

Vaizdai: