#ČNaujienlaiškis

Mieli Čiurlionio namų bičiuliai,

Pirmą kartą Lietuvoje viešės ir romantiško polėkio kupiną koncertinę programą „Dialogai su Čiurlioniu” lapkričio 29 d. 18 val. Valdovų rūmuose atliks vienas geriausių jaunosios kartos pianistų Dmitry Mayboroda (Vokietija, Rusija).

Paskutinį rudens pirmadienį Valdovų rūmuose klausytojai išgirs unikalią kūrybinio dialogo tarp trijų dvidešimtojo amžiaus pradžios kompozitorių ir pianistų – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Sergejaus Rachmaninovo ir Nikolajaus Medtnerio – interpretaciją. Pianistas D. Mayboroda atliks M. K. Čiurlionio pjeses, preliudus ir variacijas, kurias įstabiai papildys ir įrėmins 1918 metais sukurta poetišku ilgesiu dvelkianti N. Medtnerio „Sonata-prisiminimas“, op. 38 Nr. 1, ir 1913 metais S. Rachmaninovo sukurta dramatiško polėkio kupina antroji sonata fortepijonui b-moll, op. 36. „Galvodamas apie lapkričio 29 d. programą labai norėjau parodyti Čiurlionio muzikos žanrų skirtingumą, taip pat sugretinti labai dažnai atliekamus kūrinius, kaip Noktiurnas op. 6, ir labai retai atliekamas „Sefaa Esec“ variacijas,“ – koncertinę programą pristato Dmitry Mayboroda.

Bilietai platinami – ČIA 

Studentams, senjorams, moksleiviams, neįgaliesiems taikoma 40% nuolaida. Bilietus taip pat bus galima įsigyti prie įėjimo koncerto dieną. Patekti į renginį galima tik turint galiojantį Galimybių pasą arba ES skaitmeninį COVID pažymėjimą. Viso koncerto metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

 

KINO VAKARAS

„Viskas gali įvykti“ (1995)

Primename, kad šį vakarą, lapkričio 25 d., 19 val. M. K. Čiurlionio namuose ketvirtą kartą vyks pasaulio kino vakaras – susitikimas su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, režisieriumi Audriumi Stoniu. Ketvirtojo kino vakaro programoje du filmai, žvelgiantys į pasaulio grožį ir paslaptį seno žmogaus ir vaiko akimis. Tai režisieriaus Marcelio Lozinskio kino šedevras „Viskas gali įvykti“ (1995) ir vienas gražiausių lietuvių kino klasiko Roberto Verbos darbų – dokumentinis filmas „Šimtamečių godos“ (1969). Šiuose filmuose susitinka senatvės išmintis, kalbanti apie žmogiškosios būties laikinumą, ir beribis vaikiškas tikėjimas pasaulio ir gyvenimo amžinybe. Žiūrovai turės galimybę ne tik pamatyti šiuos filmus, bet taip pat po peržiūros juos aptarti su Audriumi Stoniu.

PlačiauČIA.

Renginys nemokamas, be išankstinės registracijos. Įėjimas iš kiemo pusės. Durys atidaromos 18.30 val. Būtinas Galimybių pasas

Kaip ir kodėl kilo mintis rengti kino vakarus M. K. Čiurlionio namuose, kviečiame skaityti „Bernardinai“ straipsnyje – ČIA.  Savo įžvalgomis ir mintimis dalijasi režisierius Audrius Stonys.

 

PASAULINĖ PREMJERA

Gruodžio 8 d., trečiadienį, 18 val. Vilniaus rotušėje vyks neeilinis muzikinis įvykis – pasaulinė premjera – kompozitorius ir smuikininkas Mihkelis Keremas (Estija) drauge su pianistu Roku Zubovu pristatys pagal Čiurlionio sonatos smuikui ir fortepijonui eskizus sukurtą naują savo kūrinį „Neatsisveikinęs“. Paskutiniame 2021 metų M. K. Čiurlionio namų projekto „Čiurlionio dialogai“ koncerte greta šio naujo kūrinio klausytojai išgirs ir Čiurlionio amžininkų Belos Bartóko, Heino Ellerio, Leošo Janačeko ir Jano Sibelijaus kūrinius.

Koncertas nemokamas, bet įėjimas tik su galimybių pasu ir užsiregistravus. Kviečiame registruotis jau dabar, tai padaryti galite – ČIA.

 

KITOS NAUJIENOS

Dailininkės Ariadnos Čiurlionytės akvarelių paroda eina į pabaigą. Jei dar nespėjote aplankyti, tai galite padaryti iki lapkričio 30 dienos.  Šia paroda tęsiamas projektas „Čiurlionio gentis šiandien” (#ČiurlionioGentis), kuriuo siekiama supažindinti su po pasaulį – nuo Užupio iki Melburno – pasklidusiomis Čiurlionių giminėmis.

Apie naują parodą M. K. Čiurlionio namuose papasakosime jau netrukus. Maža užuomina: siūlai x adata. 

M. K. Čiurlionio namuose ekspozicijų ir parodų lankymas galimas be Galimybių paso. Dėvėti kaukę privaloma.

 

Padovanokite sau ir savo artimajam pasivaikščiojimą „Angelų takais“!

„Angelų takais“ – tai Kristinos Buožytės ir Vitalijaus Žuko animacinis virtualios realybės projektas, pristatantis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybą. 

„Kurdami „Angelų takus“ siekėme perteikti M. K. Čiurlionio darbus ir dailininko pasaulėjautą, – aiškina K. Bruožytė. – Norime, kad menininko kūriniai netaptų tik žaidimų aikštelės fonu, abstrakcija. Juk projektas alsuoja M. K. Čiurlioniu! Jį, dailininką ir kompozitorių, mes vadiname vienu multimedijos pradininkų – jis tapė, rašė tekstus, kūrė muziką. Aprėpė didžiulį pasaulį...“

Virtualios realybės animaciniame filme „Angelų takais“ panaudota apie šešiasdešimt M. K. Čiurlionio paveikslų, skamba kūrėjo simfoninė poema „Jūra“, fuga „Pasaulio sutvėrimas“, taip pat – Mindaugo Urbaičio „Ramybė“.

BILIETUS platina „Paysera Tickets“ (nuoroda).

 

#ČNaujienlaiškis apie Čiurlionio namų veiklą: idėjos, projektai, iniciatyvos ir kt. Prenumeruok ir visos svarbiausios #ČNaujienos bus pas tave! Prenumeratos formos nuoroda: ČNaujienlaiškis

 

Mūsų veiklą taip pat galite sekti:

Facebook | Instragram | Youtube 

 

Kiti susiję straipsniai:

Režisieriaus A. Stonio kolekcijoje – filmai, kurie keičia žmogų ir santykį su pasauliu

ČNaujienlaiškis | Malonių muzikinių įspūdžių!

ČNaujienlaiškis | kinas, muzika, dailė – tai kaip antroji oda

ČNaujienlaiškis | Rudens sezonas M. K. Čiurlionio namuose