Mieli Čiurlionio namų Bičiuliai,
Kovodami su izoliacija, o taip pat tikėdami, kad čiurlioniška tematika visada gali prašviesinti mūsų kasdienybę, Čiurlionio namai pradeda šešiolikos savaičių kaleidoskopą dideliems ir mažiems, artimiems ir tolimiems Čiurlionio mylėtojams, o taip pat ir tiems, kurie nori Čiurlionį atrasti naujai. Keturios skirtingos temos, du pranešimai per savaitę – antradieniais ir ketvirtadieniais – tai dienos kuomet Čiurlionio kaleidoskopas atskleis po naują istoriją, pasakojimą, prisiminimą, naujieną ar diskusijos vertus apmąstymus.
Pirmuosius „Čiurlionio kaleidoskopas“ akcentus galite jau rasti mūsų interneto svetainėje ar socialinių medijų Facebook, Instagram ir Youtube paskyrose. Tai, ką galbūt praleidote kviečiame pamatyti dabar, dalinamės svarbiausių pranešimų nuorodomis:
I. Ar iš tiesų geriausiai pažįstame Čiurlionį?
Kviečiame pasiklausyti dailėtyrininkės doc. dr. Ramutės Rachlevičiūtės pranešimo „M. K. Čiurlionio pagerbimas: Algimanto Švėgždos atvejis" (#MKČkonferencija). Pranešimo nuoroda – ČIA.
II. Kokį paveikslą kuria Tavo vaizduotė kai išgirsti M.K. Čiurlionio vardą? (#TaiČiurlionis)
Dažnai matomas S. Fleury užfiksuotas M. K. Čiurlionio atvaizdas įsitvirtino mūsų atmintyje stipriau nei kitos Čiurlionio išvaizdą liudijančios fotografijos. Tačiau kaip iš tiesų atrodė kūrėjas? Čiurlionio išvaizdą bei manieras išsamiai savo knygoje „Atsiminimai apie M.K. Čiurlionį“ aprašo sesuo Jadvyga Čiurlionytė. Taigi, kviečiame pabūti Čiurlionių šeimoje ir kartu pažinti Čiurlionį tokį, koks jis buvo savo šeimos nariams – ČIA.
III. Čiurlionis ir Pasaulis, bendrumo paieškos (#ČiurlionisPasaulyje)
Kas sieja Mezozojų ir Čiurlionį? Kas sieja Mikalojų Konstantiną ir Austrijos Pranciškų Juozapą? Kas sieja Čiurlionio paveikslą „Ramybė“ (1904, Varšuva) ir „Ledo kupolą“?Atsakymus rasite – ČIA.
IV. Nuo lietuvių kalbos pamokų iki meilės istorijos (#ČiurlionioBičiuliai)
M. K. Čiurlionio namų karuselė atsigręžia į Vilniuje M. K. Čiurlionį supusius žmones, bendradarbius ir bendražygius, drauge žadinusius lietuvybę pačioje XX a. aušroje. Pirmasis susitikimas apie kurį papasakosime neabejotinai svarbiausias Čiurlionio gyvenime. Koks jis? Skaitykite – ČIA.
Klausiate kodėl kaleidoskopas?
Žodžio kaleidoskopas kilmė, savyje talpina tris senovės graikų kalbos komponentus (gr. kales + eidos + skopeo), kurių vertimas skambėtų kaip „gražus“ plius „vaizdas“ ir „žiūrėti“. Sujungdami šias žodžio kaleidoskopas dedamąsias gauname kažką panašaus į „nuostabius vaizdus, kuriuos galima stebėti“, o nuolatinė vaizdo kaita (mechaninė kaleidoskopo dalis) simbolizuoja, kad gyvenimas aplink mus greitai ir nepaliaujamai keičiasi. Todėl, tikint meno kūrinių galia bei nesustabdoma gyvenimo tėkme, Čiurlionio kūryba mums tampa keliu, jungiančiu mus su Jumis bei pasauliu.
#ČNaujienlaiškis apie Čiurlionio namų veiklą: idėjos, projektai, iniciatyvos ir kt. Prenumeruok ir visos svarbiausios #ČNaujienos bus pas tave! Prenumeratos formos nuoroda: ČNaujienlaiškis
Mūsų veiklą taip pat galite sekti:
Facebook | Instragram | Youtube
Kiti susiję straipsniai:
MKČ Kaleidoskopas | Ar išdrįstumėte mesti sniego gniūžtę į patį kunigaikštį M. Oginskį?
MKČ Kaleidoskopas | Nuo lietuvių kalbos pamokų iki meilės istorijos
MKČ kaleidoskopas | Čiurlionis pasaulyje
MKČ Kaleidoskopas | Tai Čiurlionis