#ČNaujienlaiškis 

Birželio mėnesis M. K. Čiurlionio namuose tęs tradiciją karštas vasaros dienas atvėsinti gaivia, subalansuota klasikinės muzikos garsų palete bei vaizdų įvairove. Šią vasarą septyni ciklo „Skambantis Čiurlionio Vilnius“ koncertai taps septyniais muzikiniais sveikinimais Vilniaus miestui 700-ojo istorinio jubiliejaus proga. Kultūros naktis atneš dar vieną nuostabią menininkės Deinoros Rudėnaitė patyriminę instaliaciją – ŠVIESOTAMSA – raginančią atsigręžti į savo vidinę šviesą, svarbią temą Čiurlionio kūryboje. 

Mėnesio pradžioje namų sienas papuoš jaunosios kartos grafikės Rūtos Štreimikytės darbų paroda „Atvaizdo slėpinys kaip malda“, o mėnesiui įpusėjus ją pakeis – „M. K. Čiurlionis ir miestai: svajingas žvilgsnis į architektūrą“.

Lauksime renginiuose!


#ČiurlionioVilnius #Vilnius700

Septyni ciklo „Skambantis Čiurlionio Vilnius“ koncertai – tai septyni muzikiniai sveikinimai Vilniaus miestui, 700-ojo istorinio jubiliejaus proga. 

Septynias skirtingas dovanas Vilniaus miestui įgarsins ir įvairialypes koncertines programas, paliečiančias vis kitokį miesto atspalvį – lietuviškąjį, lenkiškąjį, žydiškąjį – atliks aukšto meistriškumo Lietuvos ir užsienio šalių klasikinės muzikos atlikėjai. 

Pirmąją dovaną Vilniaus miestui birželio 1 d., ketvirtadienį, 18 val. M. K. Čiurlionio namuose įteiks Lietuvos publikai puikiai pažįstamas violončelės ir fortepijono, Glebo Pyšniakoir Roko Zubovo, duetas. 2021 metais dvigubą albumą „Legendos: lietuvių muzika violončelei ir fortepijonui“ įrašę atlikėjai šį kartą sugrįžta su nauja programa „Vilniaus tautų balsai“.

Programoje Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Mieczysławas Weinbergas, Jurgis Juozapaitis, Faustas Latėnas, Bronius Kutavičius, Valentinas Silvestrovas – šeši muzikiniai balsai, kurių kalba bus piešiamas Vilniaus miesto paveikslas, praeities atspindys, leisiantis klausytojui pažvelgti į miesto tapatumą iki mūsų ir pajusti jo tęstinumą šiandien. Kiekviena šių kompozicijų – tai saviti tautų balsų tonai, bylojantys apie vis kitokį miesto atspalvį, atskleidžiantys jo grožį, pasakojantys užburiančias istorijas. Skirtingos apimties kūriniai violončelei ir fortepijonui kvies į netikėtą kelionę Vilniaus miesto istorijos takais.

M. K. Čiurlionio namų ciklo „Skambantis Čiurlionio Vilnius“ koncertai yra nemokami.
Koncertas yra Vilnius 700 programos dalis.

Durys atidaromos 20 min. prieš koncertą.
Išankstinė registracija nevykdoma.
Prasidėjus koncertui, vėluojantys klausytojai neįleidžiami.

06.01 18:00 ➤ „Vilniaus tautų balsai“: Gleb Pyšniak (violončelė), Rokas Zubovas (fortepijonas);
06.22 18:00 ➤ „Lenkiški dialogai“: Kšyštof Markevič (fortepijonas);
07.07 18:00 ➤ „Sakmės ir dainos“: Ona Kolobovaitė (sopranas), Justas Šervenikas (fortepijonas);
07.12 18:00 ➤ „Muzikiniai impulsai“: Nicholas Phillips (fortepijonas, JAV), („Dialogai su Čiurlioniu“);
07.19 18:00 ➤ „Sielos trilypumas“: Alexander Panizza (fortepijonas, Argentina/Kanada), („Dialogai su Čiurlioniu“);
07.27 18:00 ➤ „Laiškai iš praeities“: Rafailas Karpis (tenoras), Darius Mažintas (fortepijonas);
08.11 18:00 ➤ „Skambantis Vilnius“: Rokas Valuntonis (fortepijonas).

Facebook


#prisikimškkultūros #KultūrosNaktis

Birželio 16 d. 18 val. „Kultūros naktis 2023“ metu M. K. Čiurlionio namų rūsyje duris atvers Deinoros Rudėnaitės patyriminė instaliacija „Šviesotamsa“.

„Šviesotamsa“ – tai patyriminė instaliacija, kurioje atsigręžiama į vidines žmogaus būsenas, kylančius klausimus. Tai sąsaja tarp M. K. Čiurlionio kūryboje kylančių klausimų, žiūrovų ir pačios autorės, kuri tuos klausimus kelia. 

Instaliacijos pavadinimas simbolizuoja ypatingą reiškinį, kurio metu šviesa ir tamsa egzistuoja vienu metu ir viena kitai netrukdo. Šis kūrinys primena apie „savąją šviesą“, kurios „nešimas“ ryškiai atsispindi M. K. Čiurlionio gyvenime ir kūryboje. Menininko kūriniai taip pat atliepia bendražmogiškas būsenas, situacijas. Tai galime patirti klausydami jo muzikos, stebėdami paveikslus ar skaitydami žodinės kūrybos tekstus.

Parodos-instaliacijos atidarymas:
Birželio 16 d. 18:00-00:00 val. (Kultūros naktis 2023 programos dalis).

Paroda-instaliacija M. K. Čiurlionio namų rūsyje veiks:
Birželio 16 – rugpjūčio 27 dienomis.


PARODOS
„Atvaizdo slėpinys kaip malda“ | „M. K. Čiurlionis ir miestai“

M. K. Čiurlionio namai, bendradarbiaudami su Vilniaus dailės akademija, jau ne vienerius metus rengia jaunųjų menininkų parodas – baigiamųjų diplominių darbų gynimus. Šiais metais kviečiame pamatyti jaunosios kartos grafikės Rūtos Štreimikytės darbų parodą „Atvaizdo slėpinys kaip malda“.

Savo darbų ciklą „Atvaizdo slėpinys kaip malda“ Rūta Štreimikytė atliko grafikos giliaspaudės technika. „Atskiras lakštas man – kaip tam tikra maldos išraiška“, – sako parodos autorė.

Paroda veiks nuo birželio 1 iki birželio 10 dienos.
Baigiamojo diplominio darbo gynimas birželio 7 d.


#VasarosParoda

„M. K. Čiurlionis ir miestai: svajingas žvilgsnis į architektūrą“

Pavargęs belakstydamas didelio miesto gatvėmis, atsisėdau ant suolelio, pasiuntiniams paskirto. Buvo baisi kaitra; pilkai geltoni namai kaleno dantimis, įvairiaspalvės iškabos ryškiai spindėjo. Kur ne kur stūksojo auksuotas saulėtas bokštas, o žmonės, kaitros nukankinti, ėjo pamažėle, tarsi apsnūdę. (Iš Mikalojaus Konstantino Čiurlionio „Pasakos“).

Miestai Čiurlioniui niekada neatrodė tokie artimi, nors paties Čiurlionio gyvenimas, dar 1895 m. išvykus į Varšuvą, buvo kupinas miestietiško gyvenimo ženklų. Jo eskizuose užfiksuotos ir didmiesčio gatvės, ir žmonės begarsiame kine. Miestas, pirmiausia kaip gatvių, interjerų vaizdeliai, vėliau kaip vizionieriško fantazavimo erdvė, Čiurlionio kūryboje atsirado labai anksti. Pirmasis piešinys, vaizduojantis miesto užeigą su žmonėmis, datuojamas 1898 metais.

Čiurlionio nutapyti miestai – senoviniai, fantastiniai, dažniausiai be žmonių. Jie spinduliuoja spalvingas emocijas – romantiški ir švelnūs, gąsdinantys ir alsuojantys dieviškąja paslaptimi, užkerėti, fatališki. Tai amžinieji miestai –belaikiai ir tylūs, pasiduodantys tik šviesos ir tamsos kaitai.

Paroda veiks nuo birželio 15 dienos iki rugsėjo 7 dienos.


 #AngeluTakais

ĮSIGYTI BILIETĄ


FESTIVALIAI
#FortepijonineVasara #TytuvėnuFestivalis #SofijosFestivalis

Pristatome Čiurlioniškos vasaros akcentus, kuriuos rekomenduojame aplankyti, pamatyti bei išgirsti.

Kiekvienas, apsilankęs M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje Druskininkuose pastebi didžiajame namelio kambaryje prie sienos prisegtą lapelį, kuriame surašyta, kuris iš Mikalojaus Konstantino brolių ir seserų kurią valandą skambindavo pianinu. Nuo ankstyvo ryto per visa dieną namuose nuolat skambėdavo muzika, o vakaro valandos būdavo skirtos vyriausiajam broliui, kompozitoriui. Mikalojui Konstantinui pradėjus improvizuoti, sode prie namų susirinkdavo darbus užbaigę šeiminykšiai, šeimos draugai ir kaimynai. 

Šiuos vakarus labai vaizdingai savo prisiminimuose įamžino jauniausioji kompozitoriaus sesuo Jadvyga Čiurlionytė: „Saulė lyg nuskęsta žemės gilumon ir atsiunčia žemei tokią tamsią melsvą skraistę, o su ja ir ilgesingą tylą… Tada suskamba pianinas, širdis pradeda skubėti, jos ritmas susilieja su skambančiu pro atvirą langą ritmu”.

„58-oji Fortepijoninės muzikos vasara” klausytojams, grįžtantiems į obelų sodą prie Čiurlionių namelių Druksininkuose, ar naujai atrandančių šią palaimintą muzikos klausymo erdvę, padovanos nemažai pačių įvairiausių muzikinių atradimų.

Pirmieji pasirodymai jau čia pat:

06.03-10 13:00 ➤ 58 Fortepijoninė vasara | Jaunieji Lietuvos talentai;
06.17 18:00
58 Fortepijoninė vasara | Klaipėda Piano Masters 2022 laureatai;
06.21 19:00
58 Fortepijoninė vasara | Pianistas Joris Sodeika;
06.28 19:00
58 Fortepijoninė vasara | Pianistas Daumantas Kirilauskas;
07.01 18:00
58 Fortepijoninė vasara | Pianistas Gustav Piekut (Danija);
07.05 19:0058 Fortepijoninė vasara | Pianistė Halina Radvilaitė;
07.08 18:0058 Fortepijoninė vasara | Pianistas Jurgis Karnavičius;
07.12 19:0058 Fortepijoninė vasara | Pianistas Gabrielius Alekna.

Laikas: 2023.06.03 – 2023.08.26
Vieta: M. K. Čiurlionio namai-muziejus Druskininkai

BILIETAI po 3€ ir 5€
Įsigyti renginio dieną prieš koncertą M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai).

PLAČIAU


M. K. Čiurlionio kūriniai skambės ir XX-ąjį jubiliejinį gimtadienį šiais metais švenčiančio Tytyvėnų vasaros festivalio scenoje.

PLAČIAU


SOFIJOS festivalio programoje ir M. K. Čiurlionio namų vadovo, pianisto Roko Zubovo ir projektų koordinatorės Livijos Krivickaitės inicijuotos kūrybinės programos:
Birželio 18 d.
 18 val. „Solveigos laiškai“ Kulių kultūros centre;
Birželio 23 d.
 23 val. „Sofijos laukimas“ Kulių parke;
Liepos 1 d. 19 val. Misterija „Peras Giuntas susitinka Čiurlionį“.
Festivalio atidarymo koncertas Kulių kultūros centre.
Liepos 2 d. 19 val. Misterija „Peras Giuntas susitinka Čiurlionį“ Vilniaus rotušėje;
Rugpjūčio 24 d. 21 val. „Sofijos laukimas“ M. K. Čiurlionio namuose.

Koncerte-misterijoje skleisis mistinis dialogas tarp dviejų ryškių asmenybių: norvegų dramaturgo Henriko Ibseno sukurto, apie neeilinius žygius svajojančio bebaimio Pero Giunto ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio – mūsų tautos genijaus, kompozitoriaus, dailininko, simbolizmo ikonos. Judviejų dialogą nuspalvins unikalus norvegų ir lietuvių ansamblis, gyvai atliksiantis norvegų kompozitoriaus Edwardo Griego muziką iš spektaklio „Peras Giuntas“, M. K. Čiurlionio muzikinių kūrinių ištraukas ir specialiai festivaliui sukurtą estų kompozitoriaus Mihkelo Keremo kūrinį „Journey of the Soul“ („Sielos kelionė“). Programą praturtins aktoriaus Alekso Kazanavičiaus skaitomi Čiurlionio laiškų ir dienoraščių fragmentai ir ištraukos H. Ibseno dramos „Peras Giuntas“.
Misteriją atliks tarptautinis muzikantų ansamblis. Norvegija: Sivert Holmen (Hardangerio smuikas), Ingrid Lingaas (langleikas), Ingrid Standal (melodeonas). Estija: Mihkel Kerem (smuikas). JAV: Natania Hoffman (violončelė). Lietuva: Vytautas Oškinis (fleita), Žilvinas Brazauskas (klarnetas), Monika Kiknadzė (altas), Sonata Zubovienė (fortepijonas), Rokas Zubovas (fortepijonas). Dirigentas – Vegard Nielsen (Norvegija). Premjera – liepos 1-ąją, šeštadienį, 19 val. Liepos 2-ąją premjera įvyks ir Vilniuje (daugiau informacijos – jau netrukus).

M. K. Čiurlionio namai yra SOFIJOS festivalio partneris.

PLAČIAU


Peržiūrėti visą ČNaujienlaiškio pranešimą.

#ČNaujienlaiškis apie Čiurlionio namų veiklą: idėjos, projektai, iniciatyvos ir kt. Prenumeruok ir visos svarbiausios #ČNaujienos bus pas tave! Prenumeratos formos nuoroda: ČNaujienlaiškis

 

Mūsų veiklą taip pat galite sekti:

Facebook | Instragram | Youtube 

 

Kiti susiję straipsniai:

MISTERIJA „PERAS GIUNTAS SUSITINKA ČIURLIONĮ“

58-oji Fortepijoninės muzikos vasara Druskininkuose

Nauja paroda „Atvaizdo slėpinys kaip malda“

Pirma dovana Vilniui – „Vilniaus tautų balsai“

„Skambantis Čiurlionio Vilnius“ – septyni muzikiniai sveikinimai Vilniaus miestui

Vaizdai: