#DialogaisuČiurlioniu

M. K. Čiurlionio namuose ketvirtus metus vykdomas muzikinis projektas „Dialogai su Čiurlioniu“, inicijuojantis užsienio šalių atlikėjų įsitraukimą į Lietuvos muzikos pasaulį, kviečia į antrąjį 2024 m. pavasario sezono koncertą su pianistu iš Danijos Kristianu Riisageriu.

Balandžio 25 d., ketvirtadienį, 18 val. pirmą kartą M. K. Čiurlionio namuose pasirodysiantis atlikėjas yra „Gradus“ mokyklos Orhuse (Danija), „Hanns Eisler“ (Berlynas) bei Karališkosios akademijos (Danija) absolventas. 2022 m. atlikėjas įrašė debiutinį albumą „A Testament to Hope – Piano Works by Beethoven“, kuriame skamba vėlyvieji L. van Beethoveno kūriniai. Kompaktinė plokštelė buvo ne kartą transliuojama įvairių šalių radijo stotyse, taip pat sulaukė aukščiausio kritikų įvertinimo žurnale „Piano News“ – šiam įrašui skirtos 6 žvaigždės. „Kristianas Riisageris skambina Beethoveną analitiškai, skaidriai, be sentimentalumo ir vis dėlto jaudinančiai, aistringai ir įtikinamai“ („Piano News“).

Laimėjimai tarptautiniuose konkursuose atvėrė jaunajam talentui iš Danijos duris į tarptautines scenas. Jis reguliariai pasirodo pagrindinėse Danijos koncertų salėse, įvairiuose festivaliuose Švedijoje, Vokietijoje, Sakartvele bei kitose Europos šalyse. Šį kartą išskirtinai M. K. Čiurlionio namų prašymu parengtą koncertinę programą, į kurią įtraukti ir M. K. Čiurlionio kūriniai, pianistas atliks Vilniaus publikai. Kviečiame nepraleisti išskirtinės progos išgirsti jaunąjį fortepijoninės muzikos talentą M. K. Čiurlionio namuose.

Koncerto programoje skambės:

C. Nielsen – 3 dalys iš „Liuciferio siuitos“
III. Molto adagio e patetico
IV. Allegretto innocente
V. Allegretto vivo

M. K. Čiurlionis – Preliudai VL 169, 187, 256, 186, 184 
Mazurka VL 222
Noktiurnas VL 178

J. Brahms – Sonata nr. 3 f-moll
I. Allegro maestoso
II. Andante espressivo
III. Scherzo: Allegro energico
IV. Intermezzo (Rückblick): Andante molto
V. Allegro moderato ma rubato – Piu mosso – Presto

Bilietus platina: Bilietai.lt
Durys atidaromos 20 min. prieš koncertą.
Prasidėjus koncertui, vėluojantys klausytojai neįleidžiami

Facebook

Tęstiniame, nuo 2020 m. M. K. Čiurlionio namų vykdomame muzikiniame projekte – koncertų cikle „Dialogai su Čiurlioniu“ – savo muzikines programas, interpretacijas ir mintis jau pristatė kelios dešimtys tarptautinės fortepijoninės muzikos scenos solistų, taip pat duetai ir kolektyvai. Programos, sulaukusios itin didelio susidomėjimo, atliktos ir kituose, nacionalinio kultūros kelio „M. K. Čiurlionio kelias“ partnerių, miestuose. Projekto gyvavimo metu įvyko ir pasaulinė premjera – kompozitoriaus ir smuikininko Mihkelio Keremo (Estija) drauge su pianistu Roku Zubovu pagal Čiurlionio sonatos smuikui ir fortepijonui eskizus sukurto naujo kūrinio „Neatsisveikinęs“ pristatymas.

„Dialogų su Čiurlioniu“ atlikėjų geografija iš tiesų įspūdinga. 2023 metais cikle dalyvavo mokslininkė Sara Crombach (Olandija), muzikologas, kompozitorius Charris Efthimiou (Graikija), fortepijoniniai duetai „Wasko“ (Lenkija) ir „Miroirs“ (Italija), Augusto Gocento (violončelė) ir Gabrielės Sutkutės (fortepijonas) duetas, solistai Johanas Randvere (Estija), Andrew Brownellas (JAV) ir Athina Giliopoulou (Graikija). 2022 metais pasirodė Gustavas Piekutas (Danija), fortepijoninis Vilijos Poškutės ir Tomo Daukanto duetas. Džiazines programas atliko Dmitrijus Golovanovas (fortepijonas) drauge su Janu Maksimovičiumi (saksofonas) bei svečiai iš Latvijos trio „Equanimity“: Janis Rubikis (kontrabosas), Edgars Cirulis (fortepijonas) ir Rudolfs Dankfelds (mušamieji). Specialiai projektui buvo suburtas jungtinis styginių kvartetas „ČiurLys“: Nikita Nekh, smuikas (Ukraina), Natalia Radkova, smuikas (Ukraina), Ugnė Gaučiūtė, altas (Lietuva), Gaudas Paulius Krištaponis, violončelė (Lietuva). 2021 ir 2020 metais M. K. Čiurlionio namų publika ir Vilniaus miesto svečiai mėgavosi Peterio Laulo (Estija), Urio Brenerio (Izraelis), Alexanderio Panizzos (Kanada), Dmitryjaus Mayborodos (Vokietija), Steno Lassmanno (Estija), Mariuszo Drzewickio (Lenkija) rečitaliais.

Ketvirtus metus vykdomas M. K. Čiurlionio namų projektas sėkmingai prisideda prie užsienio šalių atlikėjų įtraukimo į Lietuvos muzikos pasaulį. Projekte dalyvavę atlikėjai, įtraukdami Čiurlionio kūrinius į savo repertuarą ir juos atlikdami kitose tarptautinėse scenose, garsina mūsų šalies kultūrą ir, žinoma, didį kūrėją. Muzika – tai viena universaliausių kalbų, leidžiančių šiuos tikslus įgyvendinti. Kaip yra sakęs pats Čiurlionis, „muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas“.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Partneris knygynų tinklas VAGA

 

Mūsų veiklą taip pat galite sekti:
Facebook | Instragram | Youtube | ČNaujienlaiškis

 

Kiti susiję straipsniai:

Ketvirtąjį „Dialogų“ sezoną atidarys ukrainiečių pianistas Petro Bondaras

„Dialogai su Čiurlioniu“: paskutiniai rudens sezono koncertai

Pirmasis 2023 m. rudens ciklo „Dialogai su Čiurlioniu“ susitikimas - šį ketvirtadienį

„Dialogai su Čiurlioniu“: koks bus 2023 m. koncertų sezonas