Dovanos – įkvėptos Čiurlionių šeimos tradicijų
„Kalėdos ir Kūčios buvo iškilmingiausia ir mėgstamiausia mūsų šeimos šventė. <…>“
Tęsiame tradiciją ir pristatome šių metų kruopščiai atrinktų kalėdinių dovanų bei pasiūlymų sąrašą. Šių metų pažiba – greitai pasirodysiantis pianisto ir muzikologo prof. Vytauto Landsbergio parengtas fortepijoninių kūrinių leidinys „M. K. Čiurlionis. Kūriniai fortepijonui. Visuma.“ Tai atnaujinta 2004 metais išleisto leidinio versija, kurioje sukaupta apie 150 prof. Vytauto Landsbergio redaguotų Čiurlionio kūrinių fortepijonui.
„Prieš kokius du metus, lankantis su čiurlioniškais klausimais pas prof. Vytautą Landsbergį, profesorius atkreipė dėmesį į ant fortepijono gulinčią 2004 leistą rinktinę „Čiurlionis. Kūriniai fortepijonui. Visuma“ ir sako: „Rokai, jei kas sugalvos perleisti šitą knygą, žinok, kad šiame egzemplioriuje sužymėjau visas praleistas klaidas“. Atsakiau: „Profesoriau, o kam laukti?“
Prieš Kalėdas turėsime tiražą! Visos muzikos mokyklos ir muzikos gimnazijos, konservatorijos ir aukštosios mokyklos gaus kopijas (ir ne po vieną!). Paskleisime ir po didžiųjų miestų bibliotekas. Po naujų metų turėtų rastis ir prekyboje. Labai džiaugiuosi, kad suspėjome kol Profesorius galėjo ir pats prisidėti pakoreguodamas vieną-kitą detalę. Pradėkime švęsti Čiurlionio metus! Profesorius sakė, kad 30 knygų pasirašys. Galėtų būti kalėdinė dovana. Proga tikrai vienkartinė…“ – sako pianistas Rokas Zubovas.
Suprantant Čiurlionio muzikos tarptautinę svarbą, visi knygos tekstai pateikti dvejomis kalbomis – lietuvių ir anglų. Knygos tekstus į anglų kalbą vertė Sonata Zubovienė, maketavo Laura Grigaliūnaitė, o spausdino „Petro ofsetas“.
Priimame išankstinius knygos užsakymus – išankstinė rezervacija baigta.
Planuojame turėti: 2024.12.17
VINILAI – netikėta, subtili dovana Čiurlionio kūrybos mylėtojui:
EITI RAMYBĖN – tai pianisto Roko Zubovo ir gyvosios elektronikos atlikėjo Phil Von (Prancūzija) bendras kūrybinis projektas, išaugęs iš Čiurlionio kūrinių fortepijonui.
Patalpinti į skaitmeninę futuristinę terpę elektroniniais efektais transmutuoti liaudies muzikos prisotinti fortepijono akordai suskamba kaip kosminis orkestras. Jie tarsi ieško būdų itin intensyvioje, agresyvioje kasdienybėje rasti kelią į dvasinę pusiausvyrą, todėl projekto autoriai pavadino jį „Eiti ramybėn“.
Leidėjas – „Muzikos zona“.
Leidybą finansavo AGATA.
Dviguba vinilinė plokštelė
LEGENDOS – tai žvilgsnis į šią dvasios istoriją XX-XXI amžių sandūroje.
Gleb Pyšniak, violončelė, Rokas Zubovas, fortepijonas.
Anatolijus Šenderovas, Vidmantas Bartulis, Vytautas Barkauskas ir Faustas Latėnas. Keturios labai skirtingos asmenybės, kurių kiekviena pastaraisiais dešimtmečiais buvo neatsiejama Lietuviškos muzikinės tapatybės dalimi. Viena savybė, vienijusi šiuos kompozitorius – tai kūrybinė drąsa ir savo individualaus balso puoselėjimas. Kiekvieno iš šių keturių kompozitorių kūrinį galima pažinti jau iš pirmųjų garsų, o jų dalyvavimas Lietuvos kultūros lauke apėmė ir muziką kino filmams, ir muziką teatrams, ir pačią įvairiausią pedagoginę ir organizacinę veiklą.
Skirtingos apimties, skirtingo žanro kūriniai violončelei ir fortepijonui, o kiekvienas jų – tai savitas garso kosmosas, bylojantis apie supančio pasaulio prasmes, atskleidžiantis paslaptingą grožį, pasakojantis įstabią legendą.
MĖLYNO SMĖLIO PIRAMIDĖS – tai debiutinis gitaristo Roko Jurkaus poetiškos, šiuolaikinės muzikos albumas.
Nuo Japonijos salų iki Amerikos žemyno erdvėje nusidriekusios kompozicijos – kaip piramidės žmogų kelia aukštyn į dangų. Kitą kartą mus nuramintų savo pagrindo stabilumu, tik šiandien jos iš smėlio, suneštos vėjo, pastoviai nepastovios.
Nuo Čiurlionio gyvenimo iki du tūkstančiai dvidešimtų metų aprėptame laike užkoduotas žiemos sapno liudijimas. Praskėlus aną akmenį – vien smėlio dulkės. Tintinnabuli!
Mylintiems GYVĄ muziką siūlome pasižvalgyti po mūsų muzikinių renginių kalendorių. 2024 m. gruodžio 28, 29 ir 31 dienomis į Čiurlionio svetainę susirinkusius klausytojus pasitiks muzikos meistrai: smuikininkė Agata Daraškaitė ir pianistė Simona Zajančauskaitė, Nyderlandų tenoras Marcelis Beekmanas ir pianistas Justas Šervenikas, taip pat fortepijoninis trio „Meta“ – Julija Bagdonavičiūtė, Marija Pranskutė ir Deividas Dumčius. Savo pasirodymais muzikai kurs magiškas istorijas, praplečiančias tradicinės koncertinės patirties ribas, ir kvies klausytojus į nepaprastas muzikines keliones.
Liko tik dvi vietos:
2024.12.28 18:00 Šventinis koncertas „Labirintas“: Agata Daraškaitė (smuikas), Simona Zajančauskaitė (fortepijonas);
Bilietus platina Bilietai.lt
Norintiems daugiau erdvės kviečiame į festivalio „Pasaulio fortepijono žvaigždės sveikina M. K. Čiurlionį“ koncertus 2025 metais nusidrieksiančius per visą Vilnių.
Didieji festivalio atidarymo ir uždarymo gala koncertai vyks Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Čiurlionio muzika taip pat skambės Vilniaus senajame teatre, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertų salėje, „Dūmų fabrike“ ir kultūros bare „Kablys“.
Pirmieji bilietai:
2025.09.18 18:30 Andrius Žlabys (Lietuva), Hovardas Gimse (Norvegija) Vilniaus senajame teatre.
2025.09.19 20:00 „Begaliniai horizontai“ kultūros bare „Kablys“ (Lietuva / Prancūzija).
2025.09.21 18:00 Lucas Debargue (Prancūzija), Alexei Volodin (Ispanija) LVSO koncertų salė.
Bilietų platintojai: Kakava.lt | Bilietai.lt
PATYRIMŲ išsiilgusiems – pasivaikščiojimas „Angelų takais“
Tai režisierės Kristinos Buožytės sukurtas virtualios realybės animacinis filmas, pristatantis tarpdisciplininio meno pirmtako ir vieno abstrakčiojo meno pionierių Europoje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybinį palikimą.
Skambant Čiurlionio ir Mindaugo Urbaičio muzikai, trimatėje erdvėje prasideda žiūrovo pažintis su šešiasdešimčia dailininko paveikslų – tiek rečiau matomų, tiek puikiai atpažįstamų. Menininko kūrybą ir jo kūrinių personažus jungiantis siužetas pristato Čiurlionio kurtą magišką pasaulį, jame gyvenančius veikėjus ir jų aplinką. Pradėjęs kelionę kaip žmogus, žiūrovas netrukus supras esantis kūrinio dalimi: personažas, įgavęs sparnus, žvelgiantis į pasaulį iš paukščio skrydžio perspektyvos. Ištirpusios pasaulio ribos, kojos, paskendusios miglos ir rūko patale, kažkur toliuose sužibančios švieselės ir visą matantis žvilgsnis, įtaigiai perteikia šio itin įstabaus pasaulio subtilybes: žiūrovo kūnas tarsi ištirpsta ir tampa angelų gyvenimo dalimi.
Bilietus platina: Paysera Tickets.
Vertinantiems RAŠYTINĮ žodį, namų biblioteką siūlome papildyti pasakomis, fotomomentais ar išsamia laiškų korepondencija.
ŠIANDIEN KARALIAI MUMS PASAKAS SEKA
Tai pagal M.K. Čiurlionio paveikslus sukurta poetinių pasakų knyga vaikams.
Fantazijų ir simbolių kupini M. K. Čiurlionio paveikslai paskatino autorius Mildą Pleitaitę ir Kazimierą Momkų sukurti laisvos vaizduotės įkvėptas poetines pasakas, kurios skaitytojams leis pažvelgti į dailininko kūrybą kitokiu žvilgsniu ir kvies paklajoti po paslaptingą pasaulį, kupiną neįtikėtinų spalvų bei nuostabių išgyvenimų.
Pasaulį, visada esantį čia, – tereikia žengti žingsnį ir leisti sau jame atsidurti.
Knygoje esanti kompaktinė plokštelė su M. K. Čiurlionio kūriniais suteiks galimybę pasakas skaityti muzikos fone.
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. FOTOGRAFIJA. PHOTOGRAPHY
1905 m. svečiuodamasis Kaukaze, Anapoje, savo mecenatų Wolmanų kvietimu, M. K. Čiurlionis susidomėjo fotografija.
Nors fotografija nėra pagrindinė kūrėjo raiškos sritis, pasauliui jis visų pirma žinomas kaip dailininkas ir kompozitorius, jo užfiksuotose atvaizduose gausu ankstyvojo modernizmo estetinių kodų, kuriuos, panašu, nužymėjo ne tikslinga kūrybinė taktika, o savaimingas gebėjimas matyti kitaip ir savo santykį su regimybe išreikšti laisvai.
Išleido: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras
Sudarė: Vaiva Laukaitienė, Danutė Gruzdienė
Kalba: lietuvių, anglų
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.
KORESPONDENCIJA T. 1, 1892–1906
Šiame leidinyje dviem – lenkų ir lietuvių – kalbomis pirmą kartą skelbiama visa Mikalojaus Konstantino Čiurlionio korespondencija. Didžioji laiškų dalis saugoma Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje Kaune. Laiškai pateikiami chronologine tvarka.
Tokia tvarka suteikia galimybę atsiskleisti dialogui – menininko su šeimos nariais, su draugais, su pažįstamais bei mecenatais. Platūs komentarai tarsi įkurdina kompozitorių gimtųjų Druskininkų visuomenės apsuptyje, Leipcigo, Varšuvos, Vilniaus ir Sankt Peterburgo menininkų ir intelektualų terpėje. Publikaciją praturtina gausios iliustracijos. Tai dvitomio leidinio pirmasis tomas, kuris apima 195 laiškus iš 291.
Autorius: Radoslav Okulicz-Kozaryn, Nijolė Adomavičienė, Petras Kimbrys
Leidėjas: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Kalba: lietuvių, lenkų
Visas Čiurlioniškas dovanas galima įsigyti atvykus į M. K. Čiurlionio namus arba susisiekus el. paštu mkc.namai@gmail.com
Mūsų veiklą taip pat galite sekti:
Facebook | Instragram | Youtube | ČNaujienlaiškis
Kiti susiję straipsniai:
Išankstinis knygos „M. K. Čiurlionis. Kūriniai fortepijonui. Visuma“ užsakymas
ČNaujienlaiškis | Gruodis su Čiurlioniu
Festivalis „Pasaulio fortepijono žvaigždės sveikina M. K. Čiurlionį“
Trys nepakartojami stebuklų vakarai