Rugsėjo 15 d., ketvirtadienį, 18 val  M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje pristatoma paroda „Sofijos ir Konstantino meilė“, skirta paminėti genijaus 147-ąjį gimtadienį.

Tai Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės niekada iki šiol Vilniuje viešai neeksponuotų vestuvinių žiedų paroda, lydima jų bendros istorijos fragmentų, šeimos išsaugotų artefaktų, nuotraukų, atsiminimų ir parašytų laiškų, kurių ištraukas įgarsino aktoriai Vaiva Kvedaravičiūtė ir Kristupas Biržietis.

Parodos atidaryme svečiuosis Sofijos ir Konstantino Čiurlionių anūkė Dalia Ona Zubovaitė-Palukaitienė, kuri susirinkusiems papasakos tokią savo senelių meilės istoriją, kokią ją atsimena iš močiutės pasakojimų. Pokalbį moderuos Čiurlionių proanūkis, pianistas Rokas Zubovas.

„Iš Sofijos atsiminimų gerai žinome, koks dvasiškai ir emociškai svarbus buvo jos pirmas apsilankymas Čiurlionio kambarėlyje Savičiaus gatvėje ankstyvą 1908 metų pavasarį… Kaip jie abu giliai pergyveno užgimstantį bendrumo jausmą. Simboliška, kad būtent į šį kambarėlį tarsi amžinos meilės ženklai po daugiau nei šimto metų sugrįžta Čiurlionių vestuviniai žiedai ir kiti istoriniai dokumentai, bylojantys apie tą stebuklingą laiką dviejų menininkų kūrybos kelyje. O bendrą istoriją vaizdu, žodžiu ir garsu pasakojanti paroda, manau, nepaliks abejingų“, – teigia R. Zubovas.

Šia paroda siekiama supažindinti su viena gražiausių Lietuvos meilės istorijų, nenusakoma dviejų sielų draugyste, kuri netikėtai nutrūko, tačiau niekada nesibaigė. „<…> Žinau, kad nėra tokių kliūčių, kurių nepajėgtume sutriuškinti, ir nėra viršūnių, į kurias užkopti pritrūktų mums drąsos.“ (Iš M. K. Čiurlionio laiško Sofijai 1908 m. lapkričio 26 d., Peterburgas).

„Ši skaudi, bet labai romantiška istorija mane sujaudino dar prieš septynerius metus ir niekad nepaleido, – pasakoja parodos kuratorė Livija Krivickaitė. – O dabar aš galiu ja dalintis. Tikiu, kad tai bus labai tikra paroda. Ji labai reikalinga šiandieniniam žmogui. Žmogui, kuris pavargęs nuo pasaulio audrų, kuris nori susikoncentruoti, nurimti, įsikvėpti. Aktoriai, įgarsinę Sofijos ir Konstantino laiškus bei atsiminimus, savo balsais ir emocijomis tarsi prikelia mylimuosius naujam gyvenimui ir leidžia priartėti prie šios amžinos, nesibaigiančios meilės istorijos, kurios savo gyvenimuose taip trokštame.“

Paroda M. K. Čiurlionio namuose atidaroma rugsėjo 15 dieną 18.00 val.
Paroda veiks iki lapkričio 19 d.

Kokybiškai parodos patirčiai reikalingas išmanusis telefonas ir ausinės.

Už retą galimybę eksponuoti žiedus ir kitus eksponatus dėkojame Sofijos Čiurlionienės–Kymantaitės memorialiniam muziejui, Daliai Zubovaitei – Palukaitienei.

Facebook

Darbo laikas:
Antradieniais – penktadieniais 11.00–18.00 
Šeštadieniais 13.00–17.00
Pirmadieniais, sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis – NEDIRBA.

Lankymasis M. K. Čiurlionio namuose yra nemokamas.

 

Mūsų veiklą taip pat galite sekti:

Facebook | Instragram | Youtube | ČNaujienlaiškis

 

Kiti susiję straipsniai:

Tęstinis projektas kvies Vilniaus vaikų dienos centrų lankytojus ir ukrainiečių šeimas į „Susitikimus su Čiurlioniu“

ČNaujienlaiškis | Palydint vasarą, pasitinkant rudenį

VR filmas, „Jūra“: 10 idėjų, kur patirti M.K. Čiurlionio kūrybą