2023 m. birželio 21 d. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje buvo pristatytos nacionalinio M. K. Čiurlionio kelio ženklo sukūrimo konkurso sąlygos ir kūrybinė užduotis. Visi, ketinantys dalyvauti konkurse, dokumentus gali atsisiųsti:

Nacionalinio kultūros kelio „Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kelias“ ženklo ir ženklinimo sistemos sukūrimo konkurso nuostatai (pdf)
Nacionalinio kultūros kelio „Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kelias“ ženklo ir ženklinimo sistemos sukūrimo kūrybinė užduotis (pdf)

Susirinkusius pasveikino Lietuvos muziejų asociacijos (LMA) vadovas-valdybos pirmininkas Marius Pečiulis. Jis ženklo sukūrimą pavadino galimybe dar giliau susipažinti su didžia Mikalojaus Konstantino Čiurlionio asmenybe. LMA vadovas minėjo, kad M. K. Čiurlionio kelias leidžia kūrybos palikimą ir gyvenimo atminimą pristatyti vėl iš naujo, o jo ženklas – vizualinė dalis – leidžia tvariai kurti projekto tapatybę. M. Pečiulis pabrėžė, kad suteikta galimybė konkurse dalyvauti visiems norintiems leis pamatyti išties didelę įvairovę M. K. Čiurlionio kelio ženklo sprendimų ir paskatino nedvejoti prisidėti prie konkurso.

Po sveikinimo žodžio sekė menotyrininkės ir kuratorės, kūrybinės studijos „Druskos studija“ įkūrėjos Aušros Česnulevičienės pranešimas apie M. K. Čiurlionio kūrybą. Menotyrininkė pabrėžė, kad M. K. Čiurlionio kūrybos pasaulis itin specifinis – balansuojantis ties XIX a. emocinio meninio simbolizmo ir XX a. pr. atsirandančio dailės avangardo riba. Buvo pabrėžta, kad svarbus įsijautimas į menininko kūrybą ją analizuojant, nes M. K. Čiurlionis beveik nepaliko jokių aiškinimų apie pačius paveikslus ir juos įkvėpusius motyvus.Tačiau nagrinėdama M. K. Čiurlionio gyvenimo kontekstą, A. Česnulevičienė akcentuoja kūrybos ir motyvų kismą, paveikslų gamtos gyvumą – animizavimą, saulės, vandens, medžio motyvų svarbą.

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejininkė ir LMA komunikacijos specialistė Greta Katkevičienė pristatė nacionalinį M. K. Čiurlionio kelią – nuo jo ištakų 2019 metais, kuomet projektas startavo, iki dabar – besivystančio į tarptautinį kelią. Buvo aptarta kiekviena projekte dalyvaujanti savivaldybė – Varėna, Druskininkai, Plungė, Rietavas, Vilnius, Palanga, Kaunas – bei jų svarba M. K. Čiurlionio gyvenime. Pristačius partnerius ir kasmet vykstančius renginius – gegužę – kultūros topografijos savaitės „Čiurlionio Lietuva“ programą ir rugsėjį švenčiamą M. K. Čiurlionio gimtadienį (rugsėjo 22 d.) buvo aptartas ženklo reikalingumas, siekiant M. K. Čiurlionio kelią padaryti kuo atpažįstamesniu kultūros paveldo ir turizmo maršrutu.

Galiausiai Lietuvos dizaino asociacijos pirmininkas Algirdas Orantas pristatė M. K. Čiurlionio kelio ženklo sukūrimo konkurso sąlygas ir kūrybinę užduotį. Jis pabrėžė, kad menininkų, dizainerių laukia nelengvas iššūkis – visą tarpdisciplininę M. K. Čiurlionio patirtį ir vietovių, menančių jo asmenybę ir kūrybą, visumą sujungti į vieną grafinį simbolį. Menininkų darbų – ženklo ir ženklo sistemos pasiūlymų – laukiama iki š.m. rugpjūčio 1 d. Juos prašoma siųsti adresu info@ciurlioniokelias.lt. Konkurse numatytos 3 premijos: 1 vietos laimėtojas gaus 4000 Eur premiją, 2 vietos laimėtojas – 2000 Eur, publikos numylėtinis – 1000 Eur. Pirmosios vietos laimėtojas bus išrinktas ir apie tai informuotas iki 2023 m. rugsėjo 30 d. Iki 2023 m. spalio 31 d. jis turės pateikti išbaigtą ženklą ir priede nr. 1 išvardytas priemones. Laimėtojus rinks 5 asmenų komisija, kuri susidės iš 1 LDA atstovo ir 4 atstovų, kuriuos išrinks LMA ir 11 M. K. Čiurlionio kelio partnerių.

Renginio dalyviai po oficialiosios dalies buvo pakviesti pasivaikščioti M. K. Čiurlionio galerijoje ir pasisemti įkvėpimo. 

Lietuvos muziejų asociacija kviečia sekti informaciją apie konkursą interneto svetainėje www.ciurlioniokelias.lt bei Facebook paskyroje „M. K. Čiurlionio kelias”.

Nacionalinio M. K. Čiurlionio kelio ženklo sukūrimo konkurso pristatymo renginio įrašas: ČIA.

Konkurso renginius finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Konkurso renginių rėmėjas – skaitmeninės rinkodaros įmonė „Whatabout“.
Čiurlionio kelio operatorius – Lietuvos muziejų asociacija. 
Čiurlionio kelio koordinatorius 2023 metais – Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus.

Čiurlionio kelią įgyvendina partneriai
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (M. K. Čiurlionio tapybos ir grafikos galerija Kaune, M. K. Čiurlionio namai-muziejus Druskininkuose); Lietuvos nacionalinis dailės muziejus (Nacionalinė dailės galerija ir Palangos gintaro muziejus); Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas; M. K. Čiurlionio namai (Vilniaus miesto savivaldybė); Druskininkų miesto muziejus (Druskininkų savivaldybė); Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus (Rietavo savivaldybė); Žemaičių dailės muziejus (Plungės rajono savivaldybė); Palangos kurorto muziejus (Palangos miesto savivaldybė); Varėnos kultūros centras (Varėnos rajono savivaldybė); Senosios Varėnos Šv. Mykolo arkangelo parapija; Čiurlionio draugija ir jos skyriai Čiurlionio kelio miestuose.

Čiurlionio kelio projekto veiklas 2022-2024 metais finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau informacijos LMA
Daugiau informacijos apie I-ąjį renginį
Daugiau informacijos apie konkursą

 

Mūsų veiklą taip pat galite sekti:

Facebook | Instragram | Youtube | ČNaujienlaiškis

 

Kiti susiję straipsniai:

Nacionalinis Čiurlionio kultūros kelias: siekiama ateityje jį paversti tarptautiniu

Naujai sertifikuotas Nacionalinis M. K. Čiurlionio kultūros kelias kviečia į ketvirtą kasmetinę kultūrinės topografijos savaitę „Čiurlionio Lietuva“

Projekto „Nacionalinis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kelias“ pristatymas Vilniuje