Birželio 26 d. 16 val. M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje Druskininkuose pasaulinė pianizmo žvaigždė Peter Laul (Estija/Rusija) pristato A. Skriabinui ir M. K. Čiurlioniui skirtą programą. 

  Pianistas Peter Laul

Druskininkuose įsibėgėja „56 fortepijoninės muzikos vasara M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje“. Senajame obelų sode, kur prieš 120 metų pianinu pro atvertą langą klausytojams skambindavo pats Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, šią vasarą jau koncertavo Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos jaunieji talentai. O štai šį šeštadienį, birželio 26 dieną 16 val. Druskininkų miesto svečių ir gyventojų laukia unikali galimybė tame pačiame obelų sode išgirsti pasaulinę šlovę pelniusio pianisto Peter Laul specialiai šiai progai parengtą programą. 

Fortepijono pasaulinės žvaigždės parengta koncertinė programa yra skiriama Aleksandro Skriabino 150-osioms metinėms ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio artėjančiai 150-ajai sukakčiai. Skriabinas ir Čiurlionis, beveik vienmečiai dvidešimtojo amžiaus pradžios genijai-vizionieriai, vienas kito nepažinodami, vaikštinėjo labai giminingais laiką ir erdvę pralenkiančiais kūrybos takeliais, kūrė garsą ir vaizdą jungiančius, sielas skaidrinančius kūrinius. Peter Laul programoje Druskininkuose skambės abiejų dvidešimtojo amžiaus pradžios genijų noktiurnai, preliudai, bei sonatinio žanro kūriniai.

Artėjant Čiurlionio 150-osioms metinėms ypač svarbu, kad tokio lygio pianistai, kaip Peter Laul, nuolat koncertuojantys didžiosiose pasaulio koncertinėse scenose, įtraukia į savo repertuarą didžiojo Lietuvos genijaus kūrinius. Taip didėja Čiurlionio tarptautinis pripažinimas ir matomumas. O Peter Laul atvykimas į Čiurlionio dvasios kupiną Druskininkų kurortą, kuriame prabėgo genijaus vaikystė ir formavimosi metai, ir kurio gamta taip stipriai įkvėpė dailininko ir kompozitoriaus kūrybą, dar labiau stiprina pianisto dvasinį ryšį su Čiurlioniu ir praplečia Druskininkų miesto, kaip kultūrą palaikančio kurorto, tarptautinį matomumą.

Programą ir atlikėją koncerto klausytojams pristatys pianistas Rokas Zubovas.

Koncertų kalendorius:

Organizatoriai:

VšĮ „Impetus musicus“

M. K. Čiurlionio namai-muziejus Druskininkuose

Rėmėjai:

Lietuvos kultūros taryba

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Viasana

Impetus musicus info.

 

Mūsų veiklą taip pat galite sekti / Connect with us::

Facebook | Instragram | Youtube | ČNaujienlaiškis

 

Kiti susiję straipsniai:

Prasideda 56 Fortepijoninės muzikos vasara Druskininkuose

Projekto „Čiurlionio dialogai“ koncertuose – Čiurlionis pagal estų pianistą Lassmanną