Paskutinį vasaros trečiadienį ir ketvirtadienį vyks vasariška fortepijoninės muzikos šventė, sujungsianti M. K. Čiurlionio namus Druskininkuose ir Vilniuje.

Baigiantis „56-ajam Fortepijoninės muzikos vasaros“ koncertų ciklui, rugpjūčio 25 d. 19 val. M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje Druskininkuose ir, tęsiant projektą „Čiurlionio dialogai“, rugpjūčio 26 d. 18 val. M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje koncertuos pianistas, Estijos muzikos ir teatro akademijos fortepijono pedagogas Sten Lassmann. Specialiai koncertams Lietuvoje pianistas parengė dviejų Baltijos šalių klasikų, Heino Ellerio ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio programą, kurioje, be šių kompozitorių, taip pat skambės J. S. Bacho ir F. Chopino muzika.

Pianistas Sten Lassmann

Pianistas studijavo Estijos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Ivari Ilja kl.), Nacionalinėje muzikos ir šokio konservatorijoje Paryžiuje (prof. Brigitte Engerer kl.) ir Londono karališkojoje muzikos akademijoje (Ian Fountain kl.), kur apgynė daktarinę disertaciją, kurios pagrindu tapo estų kompozitoriaus Heino Ellerio kūrybos tyrinėjimai. Nuo 2008 metų pianistas įrašinėja visą H. Ellerio kūrybą fortepijonui į 9 kompaktines plokšteles. Jis taip pat yra pelnęs Heino Ellerio muzikos premiją (2011), Estijos kultūros fondo metinę muzikos premiją (2015), o 2018 m. tapo Karališkosios muzikos akademijos (ARAM) bendradarbiu.

Pianistas yra koncertavęs prestižiškiausiose salėse, tokiose kaip „Glenn Gould Studio“ Toronte, „Purcell Room“ Londone, Čaikovskio konservatorijos Didžioji ir Mažoji salės Maskvoje, „Giuseppe Verdi“ konservatorijos didžioji salė Milane ir Uždrausto miesto koncertų salė Pekine, o Vilniaus ir Druskininkų klausytojai gales mėgautis šio išskirtinio pianisto talentu jau rugpjūčio 25–26 dienomis.

Koncertai:

2021.08.25 19.00 val.  M. K. Čiurlionio namai-muziejus Druskininkuose (koncertas įtrauktas į „56 Fortepijoninės muzikos vasara“ programą).

2021.08.26 18.00 val. M. K. Čiurlionio namai Vilniuje

Facebook

 

Organizatoriai

M. K. Čiurlionio namai Vilniuje

VšĮ „Impetus musicus“

M. K. Čiurlionio namai-muziejus Druskininkuose

Rėmėjai

Lietuvos kultūros taryba

Druskininkų miesto savivaldybė

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

UAB „Viasana“

 

Mūsų veiklą taip pat galite sekti / Connect with us:

Facebook | Instragram | ČNaujienlaiškis | Youtube

 

Kiti susiję straipsniai:

Projekto „Čiurlionio dialogai“ koncertuose – Čiurlionis pagal estų pianistą Lassmanną

Projektas „Čiurlionio dialogai“ sugrįžta - pianisto Mariusz Drzewicki koncertai Vilniuje ir Druskininkuose

Prasideda 56 Fortepijoninės muzikos vasara Druskininkuose

Prasidėjo „Čiurlionio dialogai“