M. K. Čiurlionio namų parengti edukaciniai užsiėmimai kviečia keliauti skirtingais Sofijos ir Konstantino Čiurlionių gyvenimo etapais. Turtingas, daugiaplaniškumu ir dialogiškumu pasižymintis kūrėjų palikimas prasmingai skatins ir ugdys dalyvių smalsumą, norą pažinti Lietuvos istoriją per šių dviejų kūrybingų asmenybių prizmę.

Darbų laboratorijos, kūrybos ypatumų, stiliaus raidos ir mažiau didžiajai visuomenės daliai pažįstamų veiklos ypatybių pristatymas ne tik skatins mokinių iniciatyvumą, kūrybiškumą, norą domėtis istorinėmis asmenybėmis, bet taip pat leis pažvelgti į jas šių dienų kontekste. 

Kokį įspūdį tada ir dabar Čiurlionio asmenybė ir jo kūryba darė jį pamačiusiems ir vis dar daro jį pažinusiems? Kokį pėdsaką istorijoje paliko Sofijos estetinės minties ir teorinės savivokos reformos bei kaip jos veikia šiandien?

Atsakymai pateikiami:

Edukacinė programa
„Meilė – pakeitusi gyvenimus. Sofija ir Konstantinas Čiurlioniai“

Memorialiniame M. K. Čiurlionio kambaryje, kuriame Sofija Kymantaitė iš tiesų lankėsi, edukacijos dalyviai kviečiami įsijausti į Sofijos ir Konstantino vaidmenis, kartu skaityti laiškus, atsiminimus. Dalintis mintimis ir jausmais, diskutuoti apie girdėtus istorinius faktus bei dviejų iškilių asmenybių susitikimą, kuris pakeitė jų gyvenimus.

Teatralizuotą edukaciją veda profesionali aktorė, režisierė Livija Krivickaitė.

Edukacinė programa
„Nepažintas Sofijos Kymantaitės–Čiurlionienės pasaulis“

Ši interaktyvi edukacija sausus faktus paverčia gyvybingos, įkvepiančios asmenybės veidu, o Sofija nušvinta naujoje, dar nematytoje šviesoje. Edukacijos metu kultūrinės temos atskleidžiamos, pasitelkiant istorinį kontekstą, pristatant kitus to meto šviesuomenės veikėjus, prisidėjusius prie garsiųjų „Čiurlionienės šeštadienių“ veiklos.

Edukacinė programa
„M. K. Čiurlionio asmenybės universalumas“

Programa pristato M. K. Čiurlionio asmenybės universalumą, kūrybos sintezę, lietuvišką tapatumą bei kultūrinę veiklą. Nagrinėjamas Čiurlionio kaip asmenybės universalumas: koks buvo Čiurlionis, kur jis gyveno ir mokėsi, kaip tapo tokiu garsiu menininku, kas skatino savo kūrybą ir veiklą skirti Lietuvai?

Edukaciją veda profesionali aktorė, režisierė Livija Krivickaitė.

Edukacinė programa
„Svečiuose pas Čiurlionį“

Edukacijos dalyviai skaitydami artimųjų prisiminimus ir žiūrėdami išlikusias šeimos nuotraukas, pažins menininko šeimą ir jį supusią aplinką, o atsidūrę 1908 metų atmosfera alsuojančiame M. K. Čiurlionio kambaryje, naudodami piešimo priemones, turės galimybę patys tapti kūrėjais ir savo mintis bei įspūdžius perkelti į improvizuotą paveikslą.

Edukaciją veda knygos „Šiandien karaliai mums pasakas seka“ autorė ir meninio-edukacinio projekto „Susitikimai su Čiurlioniu“ kuratorė, smuikininkė-pedagogė Milda Pleitaitė.

Edukacinė–kūrybinė programa
„Šiandien karaliai mums pasakas seka“

Programa supažindins su kompozitoriaus ir dailininko M. K. Čiurlionio vaikyste, kuri, kaip ir kiekvieno vaiko, buvo kupina nuotykių ir gražių potyrių. Kūrybinėje programos dalyje kiekvienas vaikas galės tapti savo šiandieninės pasakos kūrėju. Atsidūrę 1908 metų atmosfera alsuojančiame Čiurlionio kambaryje, naudodami piešimo priemones, vaikai turės galimybę pasinerti į spalvų ir fantazijų pasaulį.

Edukaciją veda knygos „Šiandien karaliai mums pasakas seka“ autorė ir meninio-edukacinio projekto „Susitikimai su Čiurlioniu“ kuratorė, smuikininkė-pedagogė Milda Pleitaitė.

Meninė–edukacinė programa
„Čiurlionio muzikos pasaulis“

Į muzikinę edukaciją–koncertą istoriniuose M. K. Čiurlionio namuose kviečia pianistas, didžiojo Lietuvos genijaus proanūkis, Rokas Zubovas. Derindamas pasakojimą ir skambindamas Čiurlionio fortepijoninius kūrinius, pianistas pristato pagrindinius kūrėjo įkvėpimo šaltinius, kurie nuspalvina visą jo muzikinę ir dailės kūrybą, padeda suprasti jo muzikos ir dailės kūrinių kalbą ir simboliką, atskleidžia muzikos ir dailės bendrystės aspektus.

Norite užsakyti privatų renginį, koncertą, ekskursiją ar edukacinį užsiėmimą M. K. Čiurlionio namuose užklausą siųskite el. paštu mkc.namai@gmail.com

 

Savarankiškam mokymuisi pritaikytas M. K. Čiurlionio namų turinys

Edukacinės vaizdo pamokos M. K. Čiurlionio etiudai su pianistu Roku Zubovu

Trisdešimties epizodų muzikinė-edukacinė laida kviečia detaliau įsigilinti į dinamišką ir spalvingą M. K. Čiurlionio kūrybos pasaulį. Šių muzikinių susitikimų forma Čiurlionio namai Vilniuje siekia papildyti ir praplėsti Čiurlionio kūrybos pažinimo spektrą, sukuriant patrauklų informacijos pateikimo formatą, kuriuo savarankiškai naudotis ar į atitinkamus mokymosi procesus įtraukti galėtų ir nuotoliniu būdu dirbantys muzikos pedagogai, ir moksleiviai, ir Čiurlionio muzikos mylėtojai.

Laidos epizodų kalba – lietuvių (su angliškais subtitrais).
Laidos grojaraščio nuoroda – ČIA.
Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Čiurlionio namų audiogidas

Išsamiai pristatyto M. K. Čiurlionio gyvenimą Vilniuje. Gide galima rasti garsinę, tekstinę ir vaizdinę informaciją apie Čiurlionio muzikos ir dailės studijas – kūrybinio kelio pradžią, Čiurlionio ir Sofijos pažinties ir meilės istoriją, Wolmanų šeimą, pažįstamų albumą bei išgirsti jo amžininkų prisiminimus.

Čiurlionio namų gido turinys galimas šiomis kalbomis: LT, EN, RU, PL, DE.
Projektas iš dalies finansuotas Lietuvos kultūros tarybos.

Čiurlionių meilė | audiogidas

Susipažindina su viena gražiausių Lietuvos meilės istorijų, nenusakoma dviejų sielų Sofijos ir Konstantino draugyste, kuri netikėtai nutrūko, tačiau niekada nesibaigė. Juk būtent kambaryje, kurį apsisprendęs apsigyventi Vilniuje, 1907 metų rudenį išsinuomojo Čiurlionis, vyko Sofijos ir Konstantino pasimatymai. Šiandien šis kambarys, tai memorialinė vieta M. K. Čiurlionio namuose. Paklausykite 1908-1909 metais rašytų Konstantino meilės laiškų Sofijai. Jie padeda geriau pažinti ne tik biografijos įvykius, bet ir be galo jautrią, grožio išsiilgusią menininko sielą. Šiandien šie laiškai laikomi šio žanro palikimo „aukso fondo“ dalimi.

Sofijos ir Konstantino laiškų ištraukas įgarsina aktoriai Vaiva Kvedaravičiūtė ir Kristupas Biržietis.

Čiurlionio Vilnius | mobilioji aplikacija 

Pristatyto Čiurlionio gyvenimą ir kūrybą. Joje rasite itin išsamią Čiurlionio tapybos darbų, papildytų eskizais retrospektyvą, taip pat grafikos, fotografijos, literatūros darbus, muzikinius rankraščius – nemaža dalis darbų saugoma Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus fonduose ir kur kas mažiau žinoma plačiajai visuomenei. Taip pat susipažinsite su menininko laiškų ištraukomis, biografijos juosta, geneologiniu medžiu, lankytų vietų ir išvežtų parodų žemėlapiais, galerijos ir kolekcijos istorija, informacija apie menininko artimuosius, draugus ir mokytojus. Kviečiame pasinerti į Čiurlionio Vilnių!


 

Mūsų veiklą taip pat galite sekti:

Facebook | Instragram | Youtube | ČNaujienlaiškis

 

Kiti susiję straipsniai:

Praturtinkite Lietuvos laisvės mėnesį Čiurlionio dvasia!

M. K. Čiurlionio etiudai su pianistu Roku Zubovu YouTube kanale

Nepažintas Čiurlionių pasaulis: Vilniaus aplinkos spalvos | Kultūros pasas