Čiurlionio namai birželio 1 dieną atvėrė duris lankytojams, ne tik kviesdami į pirmąją projekto „Čiurlionio gentis šiandien“ parodą „Tapyba nuo bičiulių sienų“ Jūris Čiurlionis, bet taip pat siūlydami ir įprastines Čiurlionio namų paslaugas, tokias kaip ekskursijas, edukacinius užsiėmimus bei pažintinius, muzikinius susitikimus, skirtus Čiurlionio kūrybai. Atsižvelgdami į šių dienų ypatumus, lankytojų grupes šiuo metu ribojame iki 10 asmenų, jeigu pasirinkta paslauga vyksta Čiurlionio namuose. Bet ekskursijos po Vilniaus senamiestį „M. K. Čiurlionio ir S. Kymantaitės pėdsakais Vilniuje“ dalyvių skaičius gali būti didesnis.

Plačiau apie siūlomas ekskursijas skaitykite ČIA.

Plačiau apie siūlomus edukacinius užsiėmimus skaitykite ČIA.

Siūlomų paslaugų įkainius galite rasti ČIA.

Jūris Čiurlionis

Taip pat tęsiame video pažintį su dailininku Jūriu Čiurlioniu. Šios savaitės pokalbio tema – muzikos vaidmuo dailininko gyvenime ir tapyboje. Savo pirmojo lankymosi Klivlande metu, Rokas labai susižavėjo Jūrio paveikslu, kuriame atgimsta Klivlando simfoninio orkestro vasaros koncertų parkas Blossom…

Video įrašą galite peržiūrėti ČIA.

Kalbant apie muziką, Jūris taip pat pasakojo, kad tapydamas Čiurlionio namuose eksponuojamą paveikslą „Mergaitė ir žirgas”, jis labai intensyviai klausė The Byrd ansamblio dainą „Chestnut mare” ir paveiksle perteikiamas momentas dainoje, kada raitelis ir žirgas tarsi tampa vienu kūnu.

Birželio 12 dieną sukanka 110 metų kai gimė Mikalojaus Konstantino ir Sofijos Čiurlionių dukra Danutė, ta proga penktadienį kviečiame užsukti į Čiurlionio namų Facebook paskyrą ir pasižiūrėti trumpą video siužetą apie Danutę Čiurlionytę-Zubovienę. Apie savo mamą pasakoja skulptorė Dalia Palukaitienė. 

Tarpukariu Danutė buvo knygų vaikams rašytoja. Pagal rašytojos apsakymą „Šuniukas padauža” Vilniaus lėlių teatras yra sukūręs radio spektaklį, kuriuo iš LRT mediatekos taip pat dalinamės Danutės Čiurlionytės sukaktuvių proga.

Vaikų radijo teatras. Šuniukas padauža I

Vaikų radijo teatras. Šuniukas padauža II

Pianistas Rokas Zubovas ir aktorius Ridas Jasiulionis parodos atidarymas Kauno geležinkelio stotyje.

O visiems keliaujantiems ir ne tik, primename, kad birželio 1 d. taip pat po per ilgos pertraukos sugrįžo ir Čiurlionio namų vykdomo tarptautinio projekto European Music Trails paroda „Keliaujantys muzikai“. Šiuo metu ja gali džiaugtis bei gyvai pamatyti Kauno miesto gyventojai ar pro Kauną geležinkeliu vykstantys asmenys. Kaune paroda vyks iki birželio 28 d. 

Jei šis maršrutas nėra Jums tinkamas, siūlome peržiūrėti planuojamų parodos eksponavimo datų bei erdvių sąrašą ir pasižymėti jums tinkamiausią, kad ne praleistumėte progos. Kiekvieną parodos atidarymą lydi muzikinė, kultūrinė programa „Štai, Čiurlionis!“, kurią paruošė pianistų Sonatos ir Roko Zubovų duetas ir aktorius Ridas Jasiulionis.

Birželio 20–liepos 20 d., Druskininkų miesto muziejaus dailės galerija;

Birželio 29–liepos 23 d., Šiaulių geležinkelio stotis;

Liepos 23–rugpjūčio 15 d., Rietavo kultūros centras, buv. Rietavo Oginskių dvaro karietinė;

Liepos 24–rugpjūčio 22 d., Klaipėdos geležinkelio stotis;

Rugpjūčio 16–30 d., Palanga, Tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio renginių metu;

Rugsėjo 3–22 d., Plungė, Žemaičių dailės muziejus, buv. kunigaikščių Oginskių dvaro rūmai.

Visas naujienas susijusias su keliaujančia paroda galite sekti ČIA

Papildoma informacija:

Paroda, pristatanti trijų Leipcigo aplinkos sujungtų kompozitorių – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Claros Schumann ir Edvardo Griego kelionių maršrutus ir kasdienybę, šį pavasarį ir vasarą džiugins net devynių Lietuvos miestų gyventojus. Keliaujanti paroda apie keliaujančius muzikus – tokį neeilinį kultūrinį įspūdį paruošė tarptautiniame projekte „Europos muzikos takai“ ir nacionaliniame kultūros kelio projekte „Čiurlionio kelias“ dalyvaujantys M. K. Čiurlionio namai.

Parodos rėmėjai:

AB Lietuvos geležinkeliai

Kūrybiška Europa

Lietuvos kultūros taryba

KVIEČIAME PRENUMERUOTI ČIURLIONIO NAMŲ NAUJIENLAIŠKĮ.

Prenumeratos formą galite užpildyti ČIA.

 

Kiti susiję straipsniai:

Vasaros sezono pradžia Čiurlionio namuose

Naujas projektas – „Čiurlionio gentis šiandien“

Tapybos paroda „Tapyba nuo bičiulių sienų“ | Jūris Čiurlionis

Čiurlionio namai atveria duris lankytojams ir kviečia į parodą

Paroda „Keliaujantys muzikantai“ Lietuvos geležinkelių stotyse | Čiurlionis, Klara, Griegas

Europos muzikos takų paroda „Keliaujantys muzikai“ - sugrįžta!