Mieli Čiurlionio namų bičiuliai,
M. K. Čiurlionio kūrybos pristatymas Belgijoje – skambės simfoninės poemos „Miške“ ir „Jūra“.
Balandžio 30 – gegužės 1 dienomis Antverpene, Belgijoje, vyks M. K. Čiurlionio kūrybai skirto savaitgalio renginiai, kurių metu klausytojai išgirs abi M. K. Čiurlionio simfonines poemas „Miške“ ir „Jūra“ bei fortepijoninio dueto Sonatos ir Roko Zubovų koncertinę programą „Skambančios spalvų jūros. Debussy ir Čiurlionis“. Taip pat turės galimybę susipažinti su kūrėjo tapybos darbais. M. K. Čiurlionio namai Vilniuje, bendradarbiaudami su partneriais Belgijoje ir Lietuvos Respublikos ambasada Belgijos Karalystėje, pasiekė, kad tai būtų svariausias M. K. Čiurlionio kūrybos pristatymas Belgijoje nuo 2013 metų.
Visą pranešimą skaitykite – ČIA.
KINO VAKARAI
Gegužės 5 d., ketvirtadienį, 19 val.susitikimų ciklo „Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu“ peržiūroje – dokumentinis ilgametražis filmas „Varpas“ (The Bell, 2007, rež. A. Stonys) – užmojis patikrinti vietinę Platelių ežero legendą.
Legenda pasakoja, kad vieno skaidriausio ir paslaptingiausio Lietuvos ežero dugne jau keli šimtmečiai guli paskendęs varpas, atsiliepiantis iš gelmės. Ar šie gelmėje aidintys varpo dūžiai tikri? Ar juntamos vibracijos kadaise iš tiesų turėjo varpo pavidalą? Ar tiesa, kad varpas nuskendo ir tebėra dugne? Siekdami išnarplioti šios legendos prigimtį ir atsiradimą, filmavimo grupė ir narų komanda leidosi į paieškų ekspediciją – legendos pėdsakais nėrė į didžiausio ir giliausio ežero Žemaitijoje dugną.
Filmo trukmė 56 min. Po filmo, kaip įprasta, bus kviečiama pasilikti pokalbiui. Renginys nemokamas, be išankstinės registracijos (gyva eilė). Durys atidaromos 18.30 val.
Plačiau – ČIA.
KONCERTAI
Gegužės 06 d., penktadienį, 17 val. vyks Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos styginių instrumentų klasės mokinių koncertas „Tau, mamyte“.
Įėjimas laisvas, be išankstinės registracijos.
Gegužės 11 d., trečiadienį, 18 val. vyks antrasis ciklo „Mokytojas ir mokinys“ koncertas. Mokytojas: Pianistas Jurgis Aleknavičius. Mokiniai: Mindaugas Baliukevičius (Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorija, 11 kl.) ir Povilas Norkūnas (Nacionalinė M.K. Čiurlionio menų mokykla, 10 kl.).
Programa – ČIA.
Įėjimas laisvas, be išankstinės registracijos.
Privatūs mokyklos koncertai: Gegužės 17, 20, 23 dienomis vyks Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos koncertai. Lankymasis M. K. Čiurlionio namuose tuo metu nebus galimas.
Gegužės 28 d., šeštadienį, 18 val. vyks „Fortepijoninės muzikos vakaras“ su pianistais Vincenzo De Martino ir Viktorija Brazaite. Skambės J. S. Bach, S. Rachmaninoff, E. Grieg ir kiti.
Įėjimas laisvas, be išankstinės registracijos.
Gegužės 30 d., pirmadienį, 18 val. vyks trečiasis ciklo „Mokytojas ir mokinys“ koncertas. Koncerto metu prof. V. Vitaitės ir prof. A. Žvirblytės mokiniai, tarptautinių konkursų laureatai skambins lietuvių ir užsienio kompozitorių muzikos opusus.
Įėjimas laisvas, be išankstinės registracijos.
M. K. ČIURLIONIO KELIO TOPOGRAFIJOS SAVAITĖ
Ketvirtoji kultūrinės topografijos savaitė „Čiurlionio Lietuva“ šiemet vyks gegužės 23–29 dienomis. Lietuvos muziejų asociacija kartu su M. K. Čiurlionio kelio partneriais jau ketvirtus metus organizuoja specialią renginių programą „Čiurlionio Lietuva“, skirtą Čiurlionio kultūrinio konteksto aktualizavimui.
Šventinės programos koncepcijos autorius ir pagrindinis įgyvendintojas – Čiurlionio provaikaitis, pianistas Rokas Zubovas. 2019 m. vykusios kultūrinės topografijos savaitės renginiuose buvo akcentuojamas muzikinis Čiurlionio palikimas, 2020 metais dėmesys telktas į jo dailės kūrinius, susijusius su metų laikais: „Zodiakas“, „Pavasaris“, „Vasara“, „Žiema“ ir kt., 2021 m. – pristatytas plačiajai visuomenei mažiau pažįstamas Čiurlionio literatūrinis palikimas, o šiais metais žvilgsnius kreipsime į „Žemės“ temą.
Daugiau informacijos – jau netrukus. Kviečiame sekti M. K. Čiurlionio kelio paskyrą „Facebook“ platformoje.
EDUKACIJA
1) Literatūra: „Nepažintas Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės pasaulis“ (Nuotolinė paslauga). Skirta klasėms: 5-12. Renginio užsakymas – ČIA.
2) Dailė, muzika: „M. K. Čiurlionio muzikos pasaulis ekrane“ (Nuotolinė paslauga). Skirta klasėms: 5-12. Renginio užsakymas – ČIA.
3) Kultūros paveldas: „Svečiuose pas Čiurlionį“ (Nuotolinė paslauga). Skirta klasėms: 1-2. Renginio užsakymas – ČIA.
*Edukacijos gali būti teikiamos ir vietoje, atvykus į M. K. Čiurlionio namus (kreiptis el. paštu mkc.namai@gmail.com).
Atkreipiame dėmesį, kad Kultūros pasas administruojamas, paslaugos rezervuojamos ir užsakomos per švietimo sistemą www.kulturospasas.lt, apmokėjimai atliekami pagal sistemoje esančius užsakymų duomenis. Daugiau informacijos apie kitas M. K. Čiurlionio namuose teikiamas paslaugas, vykdomas veiklas galite rasti čia: Edukacija | Ekskursijos |
Kitos naujienos:
Primename, kad šiuo metu M. K. Čiurlionio namuose veikia M. K. Čiurlionio pavasario kompozicijų paroda „Laimingas būki, Žemės broli!”. Paroda veiks gegužės 15 d.
Balandžio 12-23 dienomis M. K. Čiurlionio namuose veikusi M. K. Čiurlionio darbų įkvėpta Velykinių margučių paroda baigėsi – išrinktas Čiurlioniškiausias margutis! Plačiau – ČIA.
M. K. Čiurlionio namai kviečia ne tik pasivaikščioti „Angelų takais“, bet taip pat prisidėti ir prie paramos Ukrainai. Nuo kiekvieno įsigyto bilieto į VR filmą „Angelų takais“ 5 EUR skiriami VšĮ „Mėlyna ir geltona“ („Blue/Yellow“) – nevyriausybinei organizacijai nuo 2014 metų, remiančiai Ukrainos ginkluotąsias pajėgas ir nuo karo nukentėjusius civilius kovoje su Rusijos agresija. Plačiau apie organizacijos veiklą interneto svetainėje www.blue-yellow.lt Kartu mes stipresni!
Bilietus platina Paysera Tickets – ČIA. Vietoje bilietai nėra pardavinėjami.
#ČNaujienlaiškis apie Čiurlionio namų veiklą: idėjos, projektai, iniciatyvos ir kt. Prenumeruok ir visos svarbiausios #ČNaujienos bus pas tave! Prenumeratos formos nuoroda: ČNaujienlaiškis
Mūsų veiklą taip pat galite sekti:
Facebook | Instragram | Youtube
Kiti susiję straipsniai:
„Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu“: nauja mistinio varpo legendos versija
M. K. Čiurlionio kūrybos pristatymas Belgijoje - skambės simfoninės poemos „Miške“ ir „Jūra“