Š. m. rugsėjo 24 dieną, minint M. K. Čiurlionio gimtadienį, Nacionalinei M. K. Čiurlionio menų mokyklos kolektyvui, moksleiviams ir mokytojams, pasiūlėmė pirmiesiems pasinaudoti šia unikalia galimybe – pažinti Vilnių, koks jis buvo Čiurlionio gyvenimo laikais, išgirsti pasakojimą apie lietuviško sambūrio pirmuosius žingsnius, asmenybes, kurios XX a. pradžioje kūrė tautinio tapatumo pamatus.

Nida Gaidauskienė

Šią ekskursiją parengė dr. Nida Gaidauskienė monografijos „Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė: modernėjančios savimonės kontūrai“ autorė, kuri intensyviai daugelį metų tyrinėja Čiurlionių gyvenimo ypatumus, jų kultūrinį indelį bei gyvenimą Vilniaus mieste.

Pasak ekskursijos autorės – „M. K. Čiurlionio ir S. Kymantaitės pėdsakais Vilniuje“ tai ekskursija pėsčiomis žingeidiems, praktikuojantiems integruotą ugdymą ir ištvermingiems – per dvi valandas apeisime 3 km. maršrutą.

Ekskursijoje išvysime M. K. Čiurlionio koncertų ir jo dailės ekspozicijų vietas, sužinosime, kur ir kokiomis aplinkybėmis pirmąkart sutiko savo būsimą žmoną Sofiją Kymantaitę, kur vyko aktyvūs Vilniaus lietuvių sambūriai, teatrų ir chorų repeticijos, slapti bei legalūs mokymai.

Pasikalbėsime apie sceną ir kitas erdves, kuriose M. K. Čiurlionis su S. Kymantaite veikė, siekdami praturtinti savo bendruomenės kultūros gyvenimą. Šių dviejų vienas kitą pamilusių žmonių istorijos persipins su kitų žymių Lietuvą kūrusių asmenybių istorijomis, išgirsime amžininkų įdomių liudijimų.

Ši ekskursija pėsčiomis po Vilnių prasideda prie Vaidilos teatro (Jakšto g. 9), o pasivaikščiojimas, truksiantis iki dviejų valandų, baigsiasi Čiurlionio namuose Savičiaus gatvėje.

Daugiau apie mūsų namų siūlomas ekskursija galite skaityti ČIA.

Vaizdai: